8 Các câu trả lời

VIP Member

Susu badan ikut demand and supply. Banyak bayi menyusu badan, insya Allah banyak penghasilan susu badan. 6 bulan pertama ni digalakkan untuk breastfeeding ja tapi kalau ada sebab tertentu, boleh bagi ebm.. Dulu masa dalam pantang pun saya stres dan nak mudah kerja bagi fm terutama waktu malam. Masuk 1 bulan nak cuba balik breastfeed, memang struggle sebab baby ngamuk2. Dia dah biasa bottle feeding... 😢. Minta consultation dari group laktasi sebab saya stres. Depa bagi semangat dan saya pun semangat balik nak breastfeed. Lama-lama alhamdulillah oK. Sekarang baby dah 7 bulan, masih breastfeed. Tips nya ibu memang kena hati batu dengar anak mengamuk. Kalau ibu tak kuat, memang tak jalan. Baby pun belum pandai latch sangat... jadi dia pun masih nak belajar. jadi normal dia mengamuk. Ibu dan anak sama2 belajar. Jangan putus asa. Awalnya memang struggle tapi lama2 ok. Baby pun dah pandai latch. Kena ada sokongan keluarga. Saya, suami bagi semangat dan dorongan kuat. 😁😁

Ada masalah yg sama.. susah nk df dgn environment mcm tu. Then try gak pam.. lepas tue slowly stop sbb stress cz asyik xdpt nk pam consistent. Finally give up and stop pump. 3mggu stop pump. Skrg anak dh masuk 2 bru nk strt blk.. Pam susu tp ada dpt 1sudu huhu.. frust gak.. tp kena keep struggling

VIP Member

Kalau susu tak memancut tak semestinya tak cukup untum baby. Utk oastikan baby betul2 kenyang masa menyusu, pastikan baby dpt hindmilk (susu akhir) yg kaya dengan lemak. Dah nama pun susu akhir, so mestilah dia keluar hujung2. Maksudnya dlm 15-30 minit menyusu di satu breast saja. Bagi dia kenyanh dan keluarkam susu habis dari satu side. Next feeding baru bagi side satu lg.

Kalo ssu bdn tlmpau bnyk biasanya kalo bby myusu sebelah, sebelah breast akn klua memancut jgk ssunya. Kdg2 blh buat bby tsedak. Cma kalo bby full bf ni, dia akn kerap myusu, sbb kita xtau brp bnyk ssu yg dia mnum kecuali ssu btol kita tau la brp oz skali mnum. Milk booster yg sy amalkan dlu horlicks, kurma, bijirin.

susu badan ni berkaitan demand and supply. perut baby kecik je sis. sikit tak semstinya tak cukup. lg kerap menyusu lg lg bnyk susu. ransangan otak je sis. more demand more supply. kaji jugak saiz perut dan keeprluan baby ikut usia yaa sis.

VIP Member

Selalukan urutan payudara.. tahu kan cara nya? Kalu bf ni perlu tenang2.. tak leh stress2.. tak ada la memancut2 tapi akan start kuo sendiri kalu dah penuh.. ada rasa bengkak2 tak tek tu?

Tq sis. Nanti saya check cara urut tu

Paling mudah jumpa milk booster ada di pasaran susu kurma farmfresh ..Alhamdulillah minum susu tu 1 liter sehari..banyak susu keluar. Elok utk ibu2 yg bf.

VIP Member

Dalam pantang memang susu banyak tu, dont worry. Keep on bf baby ya. Badan kita akan produce susu cukup dengan demand baby.

Try milk booster sis.saya minum susu kambing rrayaam kurma delima hazel. Bila pump dapat 2-4 oz per breast.

Saya baby suka bf belah kanan berbanding kiri. Itu yang saiznya tak sama 😅. Pengalaman sendiri.

Câu hỏi liên quan