9 Các câu trả lời

bestnya dgr pengalaman org yg xde morning sickness nie. sy dri ank sulung sampai yg nie semua alahan. sakit, perit tekak² asyik makan muntah. nk mkn pun xde selera. nk bgn wt kerja pun xlarat. asyik baring je. nk naik kereta pun xboleh, jdi pening dan muntah. biasanya dh masuk trimester ke2 baru beransur² pergi alahan nie. skrg bru 8w. nk sampai ke trimester ke2 tu rasa seksanya lahai. tpi xpe laa apakan daya demi ank yg dikandung bertabah je laa. harap ank membesar dgn sihat dan kuat je. aamiin

Ye sis. Setiap badan org lain, lain. Ada yang teruk alahan. Ada yang takde. Ada yang sikit je alahannya. Bila ada alahan taknak alahan, bila tak ada nak alahan. Mmg gitu 😂 risau mcm tak percaya betul ke ada baby. InsyaAllah moga baik2 je semuanya. Tahniah sis. Jaga diri ye sis ❤️

Alahan ni tak semua ibu mengandung alami. 😊 Plus alahan bukan satu2 nya simptom mengandung. Ada banyak lagi, antaranya -Kerap kencing -Pedih ulu hati -Breast tenderness -Timbul jerawat -Abdomen cramping -Backpain Jadi tak perlu risau mommy. Setiap orang pregnancy journey tak sama😊. Macam saya takde morning sickness dari awal sampai bersalin.

Terharunya ramai respond dalam ni. Tapi lepas saya update ni mmg ada sakit pinggang, cramp 🥹 pantang disebut. Tq sis❤️❤️❤️

sama mcm saya sis.. alhamdulillah xde alahan muntah2 ape smua tu, makan bertambah selera, siap bangun 2 3 pagi sbb lapar 😂. dan sakit breast..awal2 sakit puting, skrg kt breast tu rasa bengkak huhu.. sy 7w3d harini

sama sis dgn sy....mkan tu xleh nk bincang....muntah2 pning xda...sntiasa lapar...dada mcm sakit xtrkata....

sama lah sis. sy pun. breast sakit nipple pun sensitif dr sblum check upt smpai skrg. alahan tak kerap, mual pun kadang² cuma selera makan je kurang, kadang² paksa makan risau berat turun 🥹

Sama sis, saya pun sama . Tapi saya time awal awal tahu pregnant tu terus tetiba loya pagi pagi tapi masuk 6 week dah tkda loya loya tu . Risau jugak kdg kdg😂 terlalu overthinking

InsyaAllah ada tu. Cuma kita biasalah overthinking. Sis dah berapa week?

untunglaa.. awak xde alahan..sy ni dr 6week...sampai laa skrg ni.. alahan..makan jer muntah..🥲 ..seksaa nyaa....dr aank sulong lagi.. alahan kuat

Itulah, bila ada alahan taknak alahan. Bila takda alahan nak alahan. 🥲 dua2 pun risau juga. Kalau ada alahan risau bahayakan baby. Kalau takda alahan risau betulke ada baby. Semoga semua dimudahkan ye sis

Normal sis.. sy dari anak sulung lagi mmg tiada alahan. Cuma tiada selera mkn seja. Sakit pinggang & cramp tu mmg on off..

Yeke…saya pun risau. Minggu depan ni baru nak scan. Eh maaf salah. Saya 7w3d. Bukan 8w. Tq sis atas respondnya 🤲🏻moga2 takda apa2…

Tula nk tau jgk sbb sy pon mcm awk..skrg 7w..ade yg ckp normal.

Maaf saya salah. Saya 7w3d bukan 8w. Ye kdg2 rasa betulke ada baby ni sbb takda pun muntah2, cuma perut bloated. Breast pun sakit. Tu je. Awak?

sy takde alahan pun dr awl pregnant smpai skrg 10w dah. huhu

Alhamdulillah. Bestnya. Awak dah scan?