4 Các câu trả lời

Sis sama macam sy, makan macam biasa selalu makan tapi setiap kali check up mesti berat naik mendadak..pernah sekali tu dalam masa 2 minggu naik 2kg..then sekali lagi dalam masa 2 minggu naik 3 kg..sudahnya kena check bp selang sehari untuk 2 minggu 😂 tak taw la kenapa senang sangat naik berat sejak masuk third trimester. Btw due sy 27/3, jadinya sy makan macam biasa jugak. Tak makan kang lapar 😅🤣 So far 2 kali tu je la naik mendadak, skrg ni berat mantain atau naik 1 kg je setiap kali check up..

🤣 itu la..sy pun first trimester turun berat jugak. Masuk second trimester baru berat naik..dah hujung2 ni plak macam kena pam je berat naik mendadak 😣🫣 tapi mujur tak naik banyak sangat. Masih boleh control.. Untuk sis jugak..semoga dipermudahkan urusan bersalin nanti..aminn 🤲 Geng pantang time puasa, beraya dengan baby..gituuu 👶

saya camtu lah. saya gdm lagilah 😂 kena bersalin awal. penat ulang alik kk. seminggu mesti naik 1kg. sebulan pernah sampai 5kg. pastu saya try minum cinch shaklee terus berat maintain. tapi saya dah nak masuk wad awal bulan 3 camtu skrg 35weeks. kena bersalin 37weeks

waaa , semoga dprmudakan urusan brsalin nnti sis

Rsa nya bkn punca ibu.Bayi dlm prut pn membesar jugak sis,dlm prut pn ada air ketuban.Itu pn slh stu faktor kita mkin berat.

haritu dah dah check bp selng sehari .. semua normal ja . xtau laa knpa . sy xmkan bnyk sngt pun tapi entalah lepas checkup 15/2 hritu naik 2kg pula . adeh risau gak , takut minum air gula utk ketiga kali pula dah 😅

saya brt normal sblm prgnnt..59 sis.. 38wkk naik 68 hahaha...baby bsr 3kg lbh..

iya sis.. tp baby blum mau kluar..38..6hari daa . mcm2x daa buat snman bjlan huhu..ttp bby xmau kluar.. anak no 3 lagi..sis pun smoga dprmudahkan ursan yaa .smoga slmt bsalin nt amin..

Câu hỏi liên quan