9 Các câu trả lời

ada buat opk tak ? kalau subur lmbt biasanya priod akn lmbt . sy dlu tiap bln buat opk . lepss opk + , 2mggu mcmtu bru sy priod kalau tk pregnant . slgi tak ckup 2mggu sy mmg tak cek upt sbb tahu belum tiba masa nk priod walaupun kat apps tulis sy priod . jgn sesekali ikut apps priod tu . tak sama dgn hormon dlm bdn awak . kalau awak nk pregnant , buat opk . bersma time hri subur . kalau taknk beli opk . bole tgk lendir yg kluar time hari subur . biasanya lendir tu mcm putih telur tp sy tak pernah ada . sy akn berpandukan opk jee . opk + siang . mlm sy bersama . insyaallah ada telur yg matang + sperm yg bagus bole pregnant . boleh juga bersama sblm subur (abis priod) , semasa subur . sbb kita takthu telur yg matang tu kluar time bila . lepas je subur bole stop utk bersma . jaga pemakanan dalam fasa tggu nk priod tu . elakkan manis , elakkan cafien , elakkan air bergas. jgn strss , jgn angkat berat2 sgt . makan asid folik jgn pernah skip . ini cara sy utk dptkan anak after 2 thun lebih sy mcuba . mcm mcm sy makan , supplement yg dorang ckp utk para ttc , smua sy cuba . jamu bagai . siap berjumpa doctor tkut telur tak matang . tp alhamdulillah smua ok ok je . sy siap marah suami sbb dia merokok kuat . sy mitak dia kurangkan rokok . tp semua tak berjaya . last last . sy stop sglaa supplemen utk pregnant . sy tak amik kafien . mkn manis sy mkn kekadang je kalau teringin sgt . apa sy buat ... - time priod , makan nenas smpai abis priod . - makan multivitamin blackmores (ni dah lengkap smua , jd sy tak amik asid folik) - buat opk lepas je priod - opk + , mlm tu terus bersma . posisi jgk main peranan , bole google tau . lepas bersama kalau bole bring bring dluuu . - lepas subur , sy stop buat kerja berat , stop bersama , dlm fasa ni , enjoy je . tgk laa.cerita kelakar ke apa. alhamdulillah sy bersama skli je masa subur tu . lekat . sy pun tak sangka lepas.mcm mcm sy buat . skrg dah bersalin. yg penting jgn pikirkan nk anak je . enjoy je awak . smoga ada rezeki awak tau . jgn give up .

oo i see. harap ada la berita gembira buat saya n para ttc di luar sana. aamiin 🤲🏻

Haid saya tdk teratur. So saya tggu lewat haid 2 minggu bru test upt. Klau haid x teratur then test upt awal, biasanya dpt result -ve. Apa² pun saya doakan awak dpt kabar baik bln ni, aamiin❤️

Sblm saya tahu saya mengandung, saya bnyk kluar lendiran jernih. Ada la dlm brpa hari. Bila tgok tt dr raihana, dia kata tu proses pensenyawaan. Tpi berbalik kpada rezeki, skiranya persenyawaan brjaya. Lekat la tu sis, tggl tunggu haid lewat ja. Snang kira, guna tarikh last haid ja. Mcm saya 7/8 last haid, so klau 7/9 x haid jga saya tggu lgi 2 minggu. Mcm tu cara saya. Sbb mls guna opk, pening kira 🤣

urgh benci betul bila jadi macam ni. sabar ya sis buat relax je tau. dia memang bila kita tunggu2 dia taknak muncul, sis buat relax je nanti dia muncul lah. period pun mcm tu, upt pun mcm tu 🤭

hahahha kan. kalo ada bagi la hint. kita mengharap ni 👉🏻👈🏻🤭

sabar la.. bukan pilihan kita mengandung tu.. kenapa nak sakit hati... maksudnya mcm sakit hati dgn tuhan plk saya ttc 10tahun

saya 2x pnh gugur. sbb tu nk buat pape selagi x period tu jd riso sgt.

Nak buat mcm mana sis. Belum sampai rezekinya. Takpe satu hari nanti mesti ada zuriat hadir dalam perut awak.

baik terima kasih semua🤗

nnt try check darah hormon pula, sy dl upt positif bila check darah hormon negatif

fulus tak ramai la plak nak cek darah 🤭 xpe la tggu next week saya tgk period lg ke x

Sabar sis, me time dulu puas² 😂 Nanti dah ada baby no me time dahhh hehe

beresss tq 🤗

period regular tak? dh brpa hari delay?

cycle day . kira dri hri first period . normal 28-35 hari

maybe sbb hormon

saya pon rasa macam tu. 😩

Câu hỏi liên quan