1 Các câu trả lời

Hi, saya takde pengalaman 3 hospital ni. Just nak bagi pendapat untuk awak buat keputusan. Ni pendapat saya ya. - Ambil kira jarak km rumah dan hospital. - Kepakaran yang disediakan. Antara 3 hospital tu, mana yang paling lengkap dari segi facilities dan kepakaran sebab kita tak tahu apa yang akan jadi kalau ada apa2 komplikasi. - Saya titikberatkan konsep 'baby friendly' hospital sebab saya nak jayakan breastfeeding. Pilih hospital yang offer lactation counseling atau ada lactation counselor. Mereka yang akan bantu kita untuk first session of breastfeeding baby. - Shariah compliances. Rasanya tiga2 hospital ni patuh shariah jadi takde masalah. Macam hospital swasta yang saya bersalin, shariah compliance so dalam O&G department tu semuanya wanita daripada doktor, nurse, staff, cleaner, penghantar makanan. Suami je kaum lelaki yang ada kat situ. Oh ya! Kenalan saya bersalin di Andorra secara c-sec. Total bill dia RM30k++ sebab anak kena tahan wad ada masalah jangkitan kuman. Jadi bagi saya Andorra ni well equipped dengan facilities. Good luck mommy🌹

Sama-sama