9 Các câu trả lời

Stretch mark ni terjadi bila perut kita ni membesar dgn cepat, kulit tak boleh nak adapt (ni bahasa mudah la ye) 😅 so kalau perut2 ibu mengandung yg baby bump dia awal2 dh nampak, and besar mmg senang nak ada stretch mark. Org yg takde stretch mark plk, cuba tanya dia mesti lambat nak ada baby bump. And selalunya once dh ada stretch mark, tak boleh nak go back to normal lagi, tapiiii boleh guna cream yg brightening utk kurangkan colour tu. But dont worry mommy, either way, (ada stretch mark ke takde stretch mark ke) wont let you be less from being a mother. We are all beautiful just the way we are ❤️🥰

setuju jugalah. saya pun mcm ni. skrg 35weeks baru start strecth marks keluar then saya sapu saja guna vaseline bnyk2 supay x gatal atau x kering sgt utk elakkan menggaru tu

stretch marks are mostly hereditary. you cannot remove it completely, but you can lessen the appearance of it. by putting lotion and keeping your skin moisturise. to remove it completely would need you to undergo laser treatment. the probability of you having it is higher too when your mom experienced it in the past so theres nothing you can do to avoid. mine was obvious when i was in 2 months pregnancy, by 6 months i started developing stretch marks bit by bit. what i can say is to enjoy pregnancy and ignore the insensitive remarks from the nurse. EACH person experienced pregnancy differently, keep that in mind

VIP Member

Saya dah masuk anak kedua. Alhamdulillah takde stretch marks. Dari awal saya mmg pakai Argan Oil dan tummy butter. Kulit saya agak kering. Tapi saya mmg tak skip pakai oil. Apa2 pun love yourself okay. Ada ke takde stretch marks tetap cantik. Setiap org different experience dlm pregnancy. Mcm saya, maybe takde stretch marks, tapi saya ada czer scar but i love it and proud of it. No matter what, just love yourself. Tak perlu kesah apa org kata.

Dari awal pregnancy, ada sapu lotion ke minyak ke krim tak? Saya dah 35w tapi stretchmark mmg tak ada lansung. Start 4 bulan gitu saya dah sapu skin therapy oil brand palmers tu. Walaupun waktu tu tak ada baby bump lagi, sbb saya baca better sapu awal awal so that kulit akan moist and cantik bila dia dah start meregang. Perut saya start nampak baby bump dalam 7 bulan

saya alhamdulillah sampai skg dah 37w satu stretch mark pun takde,badan sy pun agak gemok tp mungkin sebab baby bump awal2 preg dulu tak berapa nampak dah hujung2 baru nmpak.. syukur jugak bby dlm keadaan baik berat pun ikut perkembangan..so lega lah perut mcm anak dara takde stretch mark..

stretch marks tak boleh hilang, melainkan laser lah. cream2 ni sekadar boleh bantu pudarkan appearance je. cari la losyen yg ada brightening ingredients. Sy pun sama, stretch marks teruk wlpn dh pakai losyen since early pregnancy

noted, thanks ye utk tips tu 😊

Kita antara org terpilih sis 😅 sy dr awal preggy dah pakai mcm2. Cream & oil. Hari2 pakai & tak garu pon. Tp nurse ckp stretch mark sy teruk. Sy tgk pon mcm tembikai. Ada org mmg jenis takde. So sy redho je lah.

Cuba ikhtiar sapukan aloe vera ea.. Sy buat camtu, alhamdulillah kulit jadi lembab n tegang cam telor..

sy xpernah cuba.. apapun2 lihat bahan dia dulu sesuai utk yg hamil tak sebab kena hati2 jugak jika ada campuran bahan selain aloe vera

lpas bsalin xnmapk sgt pun strech mark ni

Câu hỏi liên quan