4 Các câu trả lời

VIP Member

Better mommy minta nasihat doktor. sebab ada ubat yang boleh di makan ibu menyusu, ada yg tak sesuai. macam saya sendiri, saya pernah alami perlu ambil sejenis ubat yang ada kandungan steriod, sebab saya kena gegata teruk dan lama, lepas saya bersalin. Doktor pesan, lepas saya makan ubat tu, minimim untuk saya tak boleh susu kan baby adalah tempoh 3 jam. dan ubat dimakan 3 kali sehari tapi macam saya cakap tadi, tak semua ubat ibu menyusu tak boleh makan. Disebabkan terpaksa, saya siap2 pam susu sebelum makan ubat. Seeloknya minta nasihat doktor, ubat mana yang sesuai dan selamat.

VIP Member

Ibu masih berklinik utk baby kan😘. Nnti temujanji anak akan dtg, ibu tny dekat nurse. Sure nurse nnti boleh tlg. Tny ubat2 apa yg tidak sesuai utk ibu yg mysukan anak. Berkenaan dgn PCM/panadol, boleh je InshaAllah makan smbil myusukan anak. Takecare ibu❤️

sy pharmacist.panadol xde masalah untuk makan semasa menyusu sis. kalau ubat lain,kena confirm balik dengan doctor atau pharmacist ya.

assalamualaikum puan , bolehkah ibu menyusu badan amik panadol solluble ? larut dalam air tu

panadol ok

Câu hỏi liên quan