11 Các câu trả lời

saya dah minum time week 14 haritu sebab ada family history kencing manis. takde sangkut gdm pun. tapi nanti week 28 pun kena minum sekali lg. skrg dah 20week. lagi 8week nk minum. malas la kalau minum air gula ni. tk sedap lgsg 😵. kena sediakan balm. asal nak termuntah time minum stop kejap then amik bau balm pastu teruskan minum sampai habis 🤭. nak tunggu 2jam tu pun siksa yaa. rasa nak muntah bau je balm.

kalau parents ada history diabetes, 12w dah dibagi minum air gula, then next 20w minum lagi walaupun gula tak sangkut. i tengah menghitung hari juga nak minum second time 🥹😂

Yaa tu nurse yg tentukan bila, dia akn tngk smua risiko dlu mcm sy bapa sy kencing manis 12w dah minum. Ada jg yg masuk 3trim bru start minum.. Semua tu xsma ye

ibu ayh sy xde kencing manis, pastu BMI sy normal.. so nurse sroh minum air gula time 28weeks nnt.. tp klau berat naik mendadak pon kena minum air gula jgak..

tnye kat doc.. suppose max sblm 5 bulan doc kara hritu.. tp sy pun doc buat 20weeks sbb xde risiko apa2 n sblm ni alahan teruk so muntah2 bnyk.. doc xbg buat awal2

ohh mcm tu ..terima kasih

saya doctor schedule kan 22 weeks sbb parents tak ada history kencing manis. maybe boleh tanya doktor/nurse yg assist awak nanti sbb setiap org lain2 hihi

Saya baru minim hari isnin hari tu, week 14, kena minum awal sbb saya obese, lps tu ada sejarh kluarga ada kncing manis😅.

ikut pada klinik juga, macam saya, 14 weeks dah minum air gula, lagi pun sebab mak ayah ada kencing manis😅

sy minum air gula masa 12w , next 26w heheh, skrg 20w+ still menghitung untuk next air gula😂

mak ayh sy xde kencing manis. tp sy kene minum ms 9week. rsnye kene lg skali kot nt

Câu hỏi liên quan