4 Các câu trả lời

Tak betul. Ni pendapat saya la. Hal2 yang orang tua cakap kat saya, saya suka reconfirm dengan gynae masa checkup. Nak bandingkan zaman dulu dengan zaman sekarang, sangatlah berbeza. Zaman dulu dunia perubatan tak macam sekarang. Sekarang dah makin canggih dan moden, nak jumpa doktor pun senang sebab dah banyak fasiliti kesihatan. Tak macam dulu. First pregnancy saya, parents dengan in law pun cakap macam ni. Tak boleh duduk dalam aircond apa semua. Tapi saya angguk je. In fact saya bersalin hospital swasta. Labour room, wad bersalin, wad kanak-kanak senang cite memang guna aircond😁. Balik rumah pun saya on aircond sebab panas tak selesa. Kesian anak saya bila berpeluh. Pakaian pun ikut selesa saya, takde pakai tebal2. Tapi apa2 pun terpulang pada awak sebab ada yang selesa berpantang secara traditional, moden, mixed. Macam saya berpantang secara moden. Dalam pantang nanti awak jangan stress stress tau. Kalau tak suka, cakap je tak suka. Tapi kalau awak takut nak cakap, nak tegur, nak pendam, hati2 ya boleh kena postpartum depression. Time ni support suami sangat penting. Good luck!

Huhu. Entah ler. Harap suami faham lar nanti. Saya kalau panas sangat. Rasa macam sesak nafas. Nak nangis. Bukan manja. Tapi memang rasa tu datang sendiri.

boleh je sis buka aircond masa pantang. mcm sy pun buka je tapi lepas keluar dari toilet/mandi tu cepat² keringkan kaki takut kena bentan. saya pernah kena bentan banyak kali sebab tu ja. masa bersalin pun saya duk wad kelas dua ada aircond. tak pakai sweater. just lengan panjang dan pakai stokin je. lgpun baby sy yg 2nd ada eczema memang kena on aircond kalau tak kulit jd merah bersisik. lepas lahir pun memang dah duk dalam aircond kat nicu pakej pakai pampers je tak pakai baju. dah terbiasa sejuk aircond balik rumah panas jd naik merah²

Tu lar. Orang tua-tua dulu kan tak bagi sejuk-sejuk ni. Kena pakai baku tebal-tebal biar panas. Saya ni tak tahan panas. Huhu

Rasanya okay je pakai aircond. Sbb kat hospital pun pakai aircond dulu. Anak first sy bpantang kat rumah mak. Dia okay je sy pakai aircond pakej kipas skali. So far mak sy pun sihat elok sampai skrg. Siap boleh panjat pokok lg 🤭. Dia cuma ingatkan pakai stokin kalau rasa sejuk atau keluar. Stokin pun sy kadang pakai kadang tak tapi mmg slalu pakai slipar dlm rumah

Faham awak. Kalau ada pantang2 yg x logic sy slalu debat dgn diri sendiri 🤭. Contoh kalau bpantang nak bpeluh2 x selesa untuk apa. Kita tgh nak kuatkan badan semula bukan nak pelihara kuman bakteria semua tu. Awak yg paling tahu badan rasa mcmna. Kalau ada yg tegur and x kena dgn hati awak, dengar je xyah respond sgt. Buat pun ikut kemampuan awak je. Jaga emosi awak dulu tau. Happy2 selalu awak. Semoga semua lancar sepanjang pregnancy awak.

mengarutla. dalam badan kita akan auto regulate supaya suhu jadi 37°C. pakai je aircond. dah la badan berlengas semua lendiran dan lebihan air dlm tubuh tengah keluar. lagi nak ditahan pakai aircond.

Entah lar. Orang dulu punya cara kan. Kalau boleh siap pasang bara api kat belakang badan. Biar panas. Cepat kecut rahim. Saya dengar kat tiktok doktor gynae kata, rahim akan kecut sendiri bila tiba masa dia

Câu hỏi liên quan