9 Các câu trả lời

actually bgus jemur baby because recommend sgt by doctor and nurse area saya..buka research paper pon mmg ada recommend for baby jaundice..just to get vit d and e for baby..but only for 5 -10 minutes..dukung baby sambil jalan2 sikit ..x perlu nk buka2 baju pon ..bila skin n body dia absorb vit, dia akan senang turunkan kuning baby..make sure the early sunrise ya..baby y kuning kat hospital pon, lagi dasyat 24 hrs bawah cahaya lampu..dgn mata kena pakai salotep..lagi kesian..

Mana ada pakai salotep kat mata. Tu eye mask la. Material pun lembut dan licin. BTW cahaya lampu yang awak kata dasyat tu dipanggil Fototerapi. Salah satu rawatan untuk jaundice. Tak kesian pun untuk baby. Baby nampak selesa ada la.

Saya kena p klinik hari2 cek kuning baby..dalam perjalanan ke klinik naik kereta sahaja sempat kenakan baby ke cahaya matahari..xlama dan kalau matahari dah pukul 10pagi lebih tak sesuai..bahang panas matahari zaman sekarang ni lain macam...☀️bykkn sahaja menyusu baby...

saya jemur anak tak turun turun , bagitahu dokter dia marah saya sebab sian baby kena jemur macamtu , segala petua saya ikut semua tak jadi , yang jadi hanya kerapkan penyusuan . 1/2jam sekali . Lagi banyak anak berak lagi cepat kuning turun .

Jangan jemur🥲 itu semua mitos. kalau dulu bolehlah jemur sebab pencemaran so so je. sekarang ni bahaya. nak turunkan kuning anak banyakkan bagi baby susu badan je sis. kejut 2jam sekali walaupun baby tidur lena

maaf ya bg sy ni mitos semata...kesian bby tu..sy xpernah jemur ank masa dia kuning, fokus pd penyusuan direct feed, pantau kekerapan poo. 3 hari sahaja kuning anak sudah turun ke normal.

ttup mata bby.....jam jmur dri jam 7-9 Or 7-8 tngoklh keadaan cuaca tu klau tllu pns sngt jngn lma jmur....,sy 2 ii bby mmang gna cra mcm tu tak lma kning bby trun

Mesti awak tak baca/review buku baby kan. Dlm buku baby terang2 tak galakkn jemur baby tau. Klau boleh jgn la ikut benda2 mitos, ikutla kata2 nasihat dri pakar.

bole jemur tp jangan direct matahari sgt 😅 hanya 5-10 min je. pkul 8-9 ok jgn lebih.

jangan jemur kak. orang dah tak buat macamtu dah skrg. kesian baby

Câu hỏi liên quan