13 Các câu trả lời

sy xbuat apa2 latihan pun lg sbb suami sibuk keje.. malam plk dy nk rehat.. nk buat sndri xboleh . cuma berjalan bolehla . baby sy sntiasa aktif kcuali malam ble nk tido🤣 dlu malam aktif skrg ble sy tido dy pun tido skali , gerak2 gitu je . dy aktif balik ble nk solt subuh smpaila wktu makan.. sy due 28.10 . kalau blh nk sgt brnk awal . xtahan dh rasa sbb rse xselesa selalu .. nk prgi mana2 xleh nk sorok perut dh.

due kita sama 28/10😊

Saya ada baca teknik pernafasan waktu contraction. Lain2 belum practice lagi. Weekend saya fikir nak banyakkan berjalan pusing padang. Saya due 21/10 tapi saya harap boleh bersalin waktu 38w sebab saya gdm diet control. Anak 1st tak ada experience lagi takut kena induce kalau tak bersalin lagi 40w. Sekarang dah nak masuk 32w so weekend ni baru start nak pusing padang

aamiin Allahumma Aamiin. tq yaa. awk jugaa 😁

Takda buat apa2. Just rehat je. Sbb pernah contraction time 23w, jadi trauma & takut lasak2 sikit mcm baby mudah sgt nk trkluar. So sy rehat. Plan 36w nanti bru nak start gym ball & jalan kaki, senaman mencangkung or jalan itik 😁 Doakan sy ya.

aamiin Allahumma Aamiin. awk jugaaa... 😁✌🏻

saya dh 31 weeks dh baby siang kurang aktif kalau nk mainn dgn dia kenaa bnyak bersembang baru start gerakk malam malam time orngg nk tidurr timee tu laa dia nk aktif bnyak bergerak pon hahaha geram sayer

betul tu sis.. kena bnyak bersembang dengan dia. nanti nampakla perut tu ke kiri kanan dan aktif bgerak. lagi2 malam.

xtahu nak buat latihan ape. berjalan luar rumah pon dah xlarat. kerja rumah pon banyak berdiri. mak penatttttt.. beza dgn anak first. anak first steady berjalan2 keliling taman. anak second 🥲 allahu

saya tgh praktis sis. sebab dh mula dah, tido xberapa nak nyenyak sebab tiba2 xleh nak bernafas 🥲

sy 25/10.. malam mmg meriah bby dlm perut..latihan tu, sy bykkan berjalan sis.. buat keje rumah tp berhati2.. semoga kita semua diberi kekuatan untuk bersalin dengan mudah.. aamiin..

macam saya buat latihan pernafasan waktu contraction, latihan pernafasan untuk meneran, posisi meneran yg betul, excersize untuk laluan baby. saya due 29/10

sy due 28/10 🤗

VIP Member

terima kasih perkongsian cerita . macam saya belum lagi buat latihan pernafasan waktu contraction tapi cuma buat latihan berjalan mengikut kemampuan

Saye due 6/11 tapi tulah takut akhir bulan 10 pulokk bersalin😳 kene get ready lah. Hehe

takut terawal seminggu sis. kena get ready tu hehe

VIP Member

Belum bersenam lagi, nak buat masa 37 weeks nnti. saya 5 Okt insya Allahh ❤️❤️

semoga dipermudahkan urusan bersalin 🥰