10 Các câu trả lời

Sama, saya 2weekly checkup for low hb. Asal timbang je debar. Baru ni naik 2 kg within 2 weeks. Mengaku la ada makan dessert semua tu😂 tapi stress plak sbb baru nak start ada selera balik lepas morning sickness lama hari tu, effectnye berat la pulak. Dah kena check eod BP sbb kaki pun ada bengkak sikit. Tp nasib tak kena minum air gula. Bp ok, urine ok, scan baby sume ok. Haihh..bersabar je lagi 4 bulan!! 😂 sure nurse n doctor akan jumpa kerap

klau berat naik mendadak..takut kena minum air gula dan sngkut gdm ja....sya msa 12w tu dh kena minum air gula sbb obess...mmg sngkut gdm🤣🤣...doct minta jga berat dan hb w/pun hb normal sbb sya hipokalemia...doct xnak prjalanan mngandung sya jdi semakin sulit...Alhamdulillah..tubuh bdn bgi kerjasama🤣..hb sentiasa okey...bacaan bsp sentiasa cantik...minggu lepas berat naik 0.9kg..2minggu kemudia berat turun balik 0.9kg🤣🤣🤣

naik 1.5kg pun nurse KK bising . siap soh monitor BP 2 hari sekali.. smpai kene beli machiene bp tu . lps tu terus diet sehat .. kurang kan carbo. berat x turun tp maintain and naik sikit. ghisau kene ulang alik Kk jr nnt

Eeee sama sis! Saya pun setiap kali check up naik 2kg lebih. Risau betul. Saya dah minum air gula, alhamdulillah untuk 23w ni tak ada GDM. Sekarang saya cuba jaga makan, tapi tak kurang banyak pun. Risau jadinya 😌

dorang takut di akhir2 trimester sangkut gdm itu je lah puan .. tapi saya pregnant anak sulung pun sama terlebih berat alhamdullillah takda apa2 sampai bersalin ..

saya naik smp 3kg...lps tu nurse just cek hb utk 2 minggu tu...if ok xyah repeat dah...minum air gula pon alhamdulillah xsgkt

berat naik mendadak takut sangkut gdm ja puan .. saya 28w nanti minum air gula harap2 lah takda apa 😣

sy sblum nie berat maintain... selera mkan start 4 bulan keatas.. naik 3kg... kire normal x ? ghisau jgk🤣

sama..kena bebel dgn nurse sbb berat naik 3kg😅😂

Ada tip naikkan berat badan? Bulan lepas checkup naik 0.85kg semalam checkup turun pulak.. macam mana ye??

makan nasi bnyk sikit. heheh

takut ada gdm je nanti. saya pun tengah risau hal yg sama 😭😭

Câu hỏi liên quan