13 Các câu trả lời

huhuhu hi mommies , kita sama 39w 3days . Baby taknak kluar lagi , seronok lagi nak kacau mummy kut dalam perut . Tarikh serah diri 10/2 , taksampai seminggu dah . mummy plak takut 🥹 first born kan , rasa takut lain macam sikit . Tanda tanda nak bersalin pun tkde lagi , cuma fake contraction je laa kuat , lagi lagi waktu malam . sakit pinggang macam segugut . yang itu je mummy lalui sekarang ni . semoga urusan kita semua dipermudahkan oleh Allah swt AAMIN 🤲🏻✨🫶🏻💗

Ya sama..pengalaman baru utk saya..sblm nie keluar ketuban terus g spital..skang kluar lendir + darah n bukaan 1cm..semut 3 ari wad doc suh balik pantau dekat rumah..sampai now bby x kluar lg😅mak nye risau takut apa2 kat dlm.. bby gerak ok jew ..ngeras kdg2 n MLM aktif sgt😅..moga dipermudahkan urusan kita semua ibu2 ya🤲 ..due 10/13 feb..serah diri sehari sebelum due klu x bersalin lg🤣

saya due minggu nie (9/2) tapi masih tkde tanda tanda lagi , semalam cek kt kk nurse tu cakap seronok baby dalam perut mama dia bawak kehulur kehilir 🤣 . mybe dia nk keluar tarikh yg sepatutnya la kot 🤣 . masih menunggu nie kwn kwn saya yang lain semua dah beranak terasa saya yang paling lama pulak preggy ni 😭 . #firstmomtobe

Sama lah ngn Kita..bby still seronok dduk DLM perut...kita dh mcm2 dh buat...dh byk tempat dh tawaf....due date 8.2. tdi scan baby still aktif MCM biasa ..tanda2 pun X de..nurse cek baby Kat Kat bawah dan Kat laluan dah....12.2 Ni Klu X beranak kena g klinik , doc Bru bgi tarikh Srah diri

Sama la kita! Kerap mengeras, aktif malam, ada lendir, bersama dengan suami je tak buat sebab suami dekat rumah kl. Saya due 14/2 tapi macam takde apa je 🤣 baby syok lagi kat dalam, boleh makan sedap. Jenuh jugak la pujuk suruh dia keluar sebab taknak induce 😩

same ! saya pun esok last checkup kk , dua tiga minggu ni asyik kene bebel je dengan akak nurse sbb berat badan mummy naik mendadak 1 kg something 🥹 esok mesti kene bebel lagi . semoga dipermudah urusan !

Saya due 17/2, penat nak menapak pergi kerja, nak kata tak akyif, setiap hari naik turun tangga sbb rumah tingkat 4, jalan banyak sbb nature of work. Nak pergi kerja pun dah pening tak tau nak pakai baju apa, makin tak muat 🤣

same lh dgn sy due 11/2 xbersalin lg,,39w 1d dh ari ni,,skit blkg,sakit tumit kaki🥴biase bb boy 36mggu dh bersalin,,skrg bb boy jgk scan dh nk msuk 40mggu dh,ikut KK dia lh ni KLU bb girl sy 40w,mgking ank bungsu lh ni🫢

Baby nak lahir lepas tahun baru cina lah tu,baby dragon,saya dah 36 week 5 day.Sakit kat bawah tu ngilu sgt sgt,sebab baby dah masuk laluan.Baby Kerap mengeras lagi😮‍💨

Sama. Baby seronok lagk duduk dalam perut. Due 9/2. Takde langsung tanda tanda. Setakat mengeras and sakit ariari je. Harapnya keluar jugak la dia ikut due. Jangan lebih due

sama lah ,tp saya 39w 5d ,tngl 8 serah diri da tngl 9 induce ,bby 1stt , banyak da buat aktvti dkt rmh ,rjin jalan tp bby xmau kluar2