17 Các câu trả lời

baby saya full bf.. tips saya turun kn kuning.. jangan makan benda yg panas2 cth halia dan herba2.. tunggu sampai habis check kuning bru mkn halia dan herba2.. ank kedua saya lahir 2020 dr start lahir 128 turun ke 81 hri ke 14. ank ketiga dr start lahir 89-100-80-59.. hari kelima dah berhenti kuning dan doktor ckp tdk perlu check kuning lgi. masa mengandung saya byk minum susu kambing jenama wildan. kami juga suami isteri jenis darah O.. sampai nurse d kkia hairan kenapa begitu cepat turun kuning.. mgkin rezeki kami sdh. Alhamdulillah hari ni baby full moon 11/3/23-11/4/23

Assalamualaikum sis. Arini ari ke 17 sy berpantang. Ank sy kene kuning sehari slps dilahirkan. Selama smggu berulang alik gi KK amik darah baby utk cek kuning. Mula2 bacaan 136 pastu turun jd 130, pastu memcanak naik jd 193. Sipi2 nk kene admit msk nicu. Sy search kt fesbuk & try 1 produk ni Nahla balm. Stp ari sy sapu pd ank selama smggu, alhamdulillah dgn izin Allah bacaan kuning turun ke 83 & xperlu dtg kk utk cek kuning lg. Sis try la.

sama guna nahla balm. baby asik membuang je. lepas guna dua hari terus kuning baby turun.

saya darah B tapi anak mmg prolong jaundice. anak kedua tu pun dekat 2bulan. sampai penat jumpa pakar je. anak ketiga saya ni dalam seminggu lebih je. saya stop susu badan. saya bagi susu fm karihome susu kambing bayi tu. untuk anak saya. dia jarang berak. tapi berak banyak terus. dari 300 terus turun 149 tapi dalam 3/4hari jugak lah. sbb kadang susu badan kita ni yg buat kuning lama and susah turun

Sama lah baby saya dh 20+ hri tu turun 6.4 sikit je lagi nk turun ke 5 jadi normal je xyah follow up,Lepastu pegi check lagi naik 8.4.Sebab nya masa nk pegi ke 6.4 tu saya mkn bnyk kurma smpai habis sekotak.lepas dh habis x mkn dh kurma,Dia naik 8.4 😆 hmmm tapi doc kata xyah risau sbb berat dia menaik,susu berak smua okay.Tapi kita mak ni lah x larat ulang alik kk pegi follow up selagi x turun smpai 5

owh susu meriah dan berat cantik ye. ok noted

nak tanya ??? bby sy 24hri .. prolong jaundice , hari ke 15 dah ambik darah utk cek hati dgn buah pingng . kata doctor tu klau kk call maknanya xnormal klau tk call maknanya semua okey .. pastu kk xde sruh g cek kuning lagi .. hari ke 15 tu bacaan kuning 9 ja . masih risau juga . tapi kk tu sruh buat appoimnt utk bby sebulan ja .

baby sy pun prolonged jaundice. skrg dh masuk 1bulan. masa 14hari amik darah cek hati. masa 1bln kuning 5.7. darah cek hati ok. tp doc suruh cont cek kuning sbb dia nk 5.4. abg sy doc, dia ckp kuning blh hilang dgn menyusu je, dia ckp ada doc yg discharge je baby kalau kuning baby bwh 10. tp doc sy blm puas hati kalau x dpt 5.4

Salam. Ada nurse yg dtg rumah lepas kita bersalin tu kata kalau baby masih kuning jangan pakaikan dlu minyak panas baby tu, ibu kena jaga makan skit jangan makan halia ke apa yg panas2 tu, siang tayah bedungkan baby, malam je bedung, saya ikut ckp dia slowly kuning anak turun alhamdulillah

kerapkan menyusu sejam atau 2 jam sekali. ibu jaga makan juga ya. makan yg sihat2. kukus, grill, bakar.. insyaAllah turun kuning nya.. minum susu kambing pun okay juga.. anak sy prolonged jaundice lagi lah baby ada g6pd .. sy tak campur susu fm pun. Jaga makan dan minum susu kambing.

Ibu kalau menyusu elakn makanan yang ada lada hitam,halia,kunyit,jamu,herba dan bawang putih kalau anak masih kuning.. saya anak campur susu bf dan susu formula.. anak kuning saya bgi minum air gula kundur sikit tak bnyk .. alhamdullilah turun da kuning tapi ibu pun kena jaga makan ye

yee btol tp elok cmpur sya ritu silap x cmpur dri awal ..jd tu yg lmbt skit hlng days 21 baru thu blh cmpur ad sis ni tgur kt klnik mmg turun bnyk ..sjk bg cmpu

byk suh mandikan dgn air itu ini,membazir je..bg susu je sis..selang seli dgn susu formula, biar dia berak kencing byk,jgn bg tdo lama sgt..sejam sekali kejut bg susu..bg dgn botol senang sket sbb blh tahu die mnum ke x susu tu..

yee sya pn ank msih kuning bayi sya dh 1bln 18 hri ..esok prgi klnik untk cekup lg ...sya cekup 9 aritu ..esk mudh mudhn hlng risau juga tp dpt smngt dri kwn kwn ckp tkpyh risau dia akn hlng sndri bila kta bg sush cmpur ..

mandikan dengan daun kucai. Alhamdulillah anak sy kuning turun mendadak. Ini pun tips dari kawan juga. Mula² check tinggi, malam tu juga p cari kucai, esok mandikan takyah bilas. bawa p check turun banyak. Andai kata tak dimandikan kucai, hari tu juga anak sy kena tahan wad. asbab daun kucai. awal ii susu badan drop, bagi fm tak berak pula. tapi lepas urut alhamdulillah susu ada balik. ambik masa juga anak sy nak berak semula. cuba lah, in syaa Allah mana tahu turun kan

Câu hỏi liên quan