5 Các câu trả lời

Awakkk, saya pun baby 7 bulan haritu demam panas sampai 40C pastu pakej selesema & batuk berkahak. Lepas mandi dengan masa tidur memang geram dengar bunyi kahak dia. Kami Ulang alikk klinik lebih 5 kali. Pastu masa check up baby kat KK, doctor suggest jangan stop buat sterimar selagi ada bunyi kahak. Bahaya tau bunyi kahak tu, kalau biarkan nanti boleh jadi sakit tekak pastu demam. Macam anak saya la, saya tukar susu FM lepas tu berkahak, baru plan nak stop susu tu, anak saya dah demam dulu. Sterimar tu ada je jual kat mana mana farmasi. Berguna sangat. Works wonder! Anak saya kahak teruk sampai suara serak. Saya buat 3 kali sehari sembur hidung & sedut hingus dia. Doctor kata yang bunyi tu bukan kat tekak dia, tapi kat bahagian hidung dia ada banyak mucus terkumpul. Jadi kena keluarkan habis dulu kat situ baru bunyi tu kan hilang. Untuk anak saya lepas dah okay sikit saya kurangkan buat sterimar tu jadi 2 kali sehari, kemudian sekali sehari sampai la bunyi tu hilang. Sebelum guna sterimar tu make sure awak & suami belajar dulu cara penggunaan yaa. Nampak susah tapi sebenarnya senang je. Cuma kita tak sampai hati sebab anak nangis. Tapi kenaaa jugak sampaikan hati demi kesihatan anak! Haha. Semoga awak & baby dikurniakan kesihatan yang berpanjangan 🌷

pergi klinik ckp nk carikan kahak... sy ank sy bunyi kahak sy terus ke klinik untk cairkan sbb dia xblh kan ubat lg

TapFluencer

sapu minyak bawang putih pd dada, blkg bdn dan tapak kaki baby slps mndi /sblm tidur

sy boleh suggest yg ni. hari tu ank sy batuk kahak muntah. Alhamdulillah pakai ni je dah ok

Ank sy haritu sy bg mnum air klapa muda 1sudu ja . Alhamdulilah okay dah.

saya bg anak makan puree singo pear .. 2 hari alhamdulillah keluar kahak

salam sis nak tanya, macam mane cara nk bg dkt baby ye?

Câu hỏi liên quan