16 Các câu trả lời

sy dah bersalin 25.2🤭 first mom mmg excited, tanda yg ada masa 21.2 tu ada kluar darah tpi x byk lpastu mula laa sy pkai pad utk pantau darah yg kluar. 23.2 misi yg jaga sy srh g cek kat hosp sbab risau klu ada bukaan, bila g hosp Dr ckp blm ada bukaan jdi Dr srh balik. 24.2 masa subuh sekitar jm 2pagi rasa mcm kerap sgt ada cecair keluar tpi x byk, 10pagi tgh dduk sarapan tetiba jaa air byk keluar mcm tekencing😆😆masatu dah risau sbab first mom lg kn, jdi terus bwa husb g hosp. Masa Dr cek bukaan masi 1cm tpi terus msuk wad sbab dah kluar air ketuban. 25.2 Dr induce ubat kat bwah sbab ketuban pecah tpi xda contractions 😅selepas 12jam bertarung dgn sakitnya contractions laluan masi 3cm, akhirnya czer lahirla ank sulung pertma 🤭🤭moga ibu2 yg akn bersalin d permudahkn 💗

Allahuakbar!bby nk.smbut puasa brsma latuuu,😚

waalaikumussalam.. Sy br bersalin 6 hari lps.. ptg keluar lendir darah tp x de contraction, mlm dah mula sakit 10 minit sekali tgh malam makin sakit jam 2pg keluar tanda lg ingatkan nk g hospital subuh sbb contraction still sama 10 minit tp x tahan sakit sangat n mengeras 3.55pg ke hospital bukaan dah 6cm terus masuk labour room jam 4pg naik katil je misi ckp full boleh teran tp sy x sakit perut lg 😅sbb perut mengeras terus teran, lahir lah puteri yg comel jam 4.02pg

31/3 tak sabar juga .. hari2 minta baby keluar 😂 tapi macam lasak jeh dia . esok check up.. buat exercise yg org ajar , kemas2 rumah still tkde tnda 🤣 bengkak kaki ada la.. bangun pagi elok , bila start aktif je bengkak kaki 🥹

Waalaikumsalam saya pun due sama dengan awak 30/3. Nampaknya takde lagi tanda2. Huaaaaaa haritu pujuk dia suruh keluar lambat2 lepastu menyesal sebab dah tak larat dah niii..

kan,skit yg amat kt bawah ni mcm nk teran jee,dh x larat dh nk bngun

Saya 29/3 .. tulaa excited tapi belum ada tanda2 nk beranak lagi 😂 sangatla nampak tenang mcm lambat lagi due padahal nk dekat dah 🤭

sama saya 29/3 pinggang dah macm nk reput xleh bongkok jalan pon terasa

Saya masih takde tanda lg... due 24/3 . Sbelum 19/3 takde tanda lagi 23/3 kena serah diri. Harap bby bg kejesama laa.. hehehe

sy 19/3 tapi xde tnda apa2 pun sakit pun x kaki pun x bngkak😅bkn risau apa risau knapa dia xkluar lagi je🤣#firstmom

Alaa siss, jangan laa.. sis lambat lg. Sy due lg awl tp x kua2 lg ni 😭. Dh overdue tp xde tanda lg. Kena serah diri esok lusa

Semoga dipermudahkan sis dan baby selamat semuanya aminnn

Sama due 30/3 juga.. Korang puasa tak ni dah nk tggu hari je kita ni. Tiba2 pulak muntah2. Cuba je nk puasa esok ni 🤣

Hello mumy I due 30/3 tp dah bersalin tadi 37w1d, syukur sebab selamat dilahirkan sbb kurang fetal Movement

U too sis🫶🏻🫶🏻🫶🏻