12 Các câu trả lời

hai sis baru² ni pon sy kena keputihan yg gatal...dala 3hari tapi walaupon kejap stress gila rse sampai sy garu pastu pedih sebb melecek bila keputihan tu keluar...ap yg sy buay masa tu sy bnykkan minum air masak 3L sehari biar bnyk kali kencimg supaya dpt cuci bersih dalaman tu..lepastu sy akan cuci dengn air pnas suam tiap kali kencing...dan lap dengn tisu lembut smpai kering..sy kerap tukar spender kalau keputihan tu da terkena dekat spen sebb..bila da kena dekt spem lepastu kita pkai jugak lagi merenyam rasa gatal tu...alhamdulillah da semakin oke

ooo yerke...xapalaa sis cuba hehe..btul sis kalau da gatal tu mmng nak ngis ,nak marah smue ado😂😂

pergi klinik suruh doktor check. check air kencing ke atau minta dia swab kat vagina. kot ada gbs. if gatal Dan tak tahan bgtau doktor Dan trimester berapa. certain doktor dia x bagi ubat yg masuk dalam vagina tu. dia bagi ubat sapu je. ubat sapu tu utk Hilang gatal je dia x hilangkan keputihan. keputihan tu kalau nak hilangkan kene masuk ubat Kat vagina. saya detect gbs + infection so skrg lepas masukkan ubat dalam vagina tu terus keputihan stop. kalau ada lagi pegi Dan minta ubat lagi. mcm tulah

hati2 kalau gatal sgt, kena cek. sy mengandung gatal kemaluan, ingatkan keputihan biasa, rupanya ada GBS.. gbs tu bahaya n risiko anak cacat.. sbb bila kita bersalin, kuman dr dalam tu boleh berjangkit melalui mata, hidung, atau telinga ke baby.. sbb tu mana2 ibu yg ada GBS, doc akan bagi suntikan dlu sblm bersalin. apapun detail kena tnya doctor.. itu yg sy tau berdasarkan pengalaman sendri..

cuba try basuh kemaluan dgn air garam . or rendam sekejap, xpun mkn yogurt plain boleh, lgsatu nurse pesan dekat sy dulu selalu tukar pntlainer. lepas kencing kena lap kemaluan bagi kering jgn bagi lembab or basah.. kalau tak okay jugak kena pergi kk or hspital, nnty dia akn masukkn mulut itik n swb, nnty dia akn bagi ubat insert kedalam

Baik nti cuba air garam tu ..

Coba pakai produknya mama choice bun . Produknya sudah sesuai anjuran IDAI dan FDA, 100% aman. Bisa cek langsung di tokonya >> https://shope.ee/9KLw1ZdiEL , lagi ada free gift barang seharga 87.000 dan voucher diskon 100.000 bun. 5244282

saya ada kputihan x gatal dan bau.. lepas kencing lap kering.. dan tiap kali mandi saya meruang kuarkn keputihan tu.. pastikn jari bersih..

kena check dgn doctor.. nnti doctor akn buat swab kputihan jika ada jngkitan doc akn bgi antibiotik makan atau msuk kt dlm..

Sy tak gatal. Cuma berbau. Doc bg antibiotik. Ya boleh cuba prebiotik cm yogurt ke tempe utk keputihan

tips utk kurangkan keputihan makan yogurt ke sis? saya ada keputihan tpi tak gatal trim2 skrg

Kalau keputihan dan gatal kena pergi klinik utk check and swab, takut ada gbs sis

minum air kosong banyak²..berendam jika perlu..