16 Các câu trả lời

Ya Allah.mmg sakit klau puting melecet. sy smpai menangis lar sebab terlampau sakit. masa sy kena tu awal² lepas bersalin nk dekat 2minggu jugak lar melecet. saya tunjuk dekat nurse KK cara sy susukan baby.Nurse cakap dah betul dah cara lekapan menyusu. Mungkin sebab puting tu x lembut lagi n baby kerap menyusu. Nurse KK tmpt sy marah guna sebarang cream.😅Dia suruh letak susu sekerap yang mungkin. Cream pulak sy beli jenama pigeon.pakai 2x je.Banyak letak air susu

saya pakai nursing butter,kalau puting luka sapu butter tu dan nipple shield sampai luke ok, sbb xnk bg puting kene bra..ataupun sis try ransang puting dgn tarik2 sblm bf

sama2..sy selalu luke nipple baby sentap,cara tu paling berkesan bg cepat ok luke..guna bepanthen pun berkesan,cuma kene bilas nipple sblm bf

TapFluencer

sy pakai mama's choice nipple cream.. mmg elok.. awal2 x ada susu melecet teruk. sapu cream ni je selalu.. alhamdulillah makin ok lepas susu keluar

TapFluencer

saya pakai yang ini…selamat masuk mulut baby, saya pakai lepas menyusukan bayi. Sekarang dah tak pakai dah sbb baby dah terror melekap dengan betul.

boleh je xde masalah😘

bepanthen pon ok tp kne cuci dlu sebelum bf boleh jadikan nappy cream jugak... palmers cocoa butter pon best yg ni tak payah cuci pon takpe.

sy pakai medela purelan,pun boleh suap terus dkt baby tanpa basuh,beli dkt manjaku..sis elakkan pakai bra buat sementara,biar kering n berangin..

tulaa.. bila pakai bra, dia melekat.. tq sis

cuba btol kn cara lekapan. kekdg sbb lekapan pon phting boleh jadi luka n pedih. boleh try palmers punya nipple cream.

Dia awal2 tu je pedih, sbb baby terus sap sap sap.. lepas lama menyusu tu, tak rasa sakit dah.. tp tu laa trauma tiap kali nak bagi susu kena rasa sakit dulu.. rasa macam baik menyusu je terus, jangan stop.. 😅 palmers ni selamat tak bila masuk mulut baby?

VIP Member

saya sapu dengan susu badan balik..picit skit pastu sapu ..nnt dia ok..tu je pun missy bgitau...sapu ngan susu kite

pun dah buat.. hari2 buat, tp tetap pedih..

pakai jenis cocoa butter, xperlu basuh boleh direct menyusu baby. xde mslh awak.. ada brand palmer's, nippease

saya baru 1 hari baby masih tak pandai menyusu puting sakit dan susu pon tak keluar lagi macam mana ye

saya haritu ank warded, jadi ikut jam je saya bg dia hisap puting.. 6hb beranak, ptg sblm discaj jumpa anak dulu kat SCN , bg dia hisap sambil kita pun picit2 dlm 1jam.. 7hb pergi lagi jumpa ank, dalam 3jam sambil picit2 jugak.. masa ni dah keluar sikit2 susu.. malam tu tgh tidur, susu non stop menitik, tp baby takde dgn saya.. tadah pakai silicone pump tu jela.. lps tu, susu dah byk keluar.. takpe, blh je topup fm kalau susu badan xkuar lagi.. takpun panggil org mengurut, ssetengah org, kena mengurut dulu, baru susu keluar..