Pendarahan 13 week

Assalamualaikum bun saya nak tanya bahaya ke pendarahan saya baru 13 week semalam Ada keluar darah tapi perut tak rasa apa apa sakit cuma agak segugut la MCM tu saya rasa saya nk gi klinik hari ni tapi semua klinik tutup macam mana ada tips yg boleh buat kandungan saya ok

1 Trả lời

Waalaikumussalam. Pendarahan pada usia kehamilan 13 minggu memang boleh menimbulkan kebimbangan. Walaupun perut tidak rasa sakit yang teruk, segugut yang dirasakan perlu diambil serius. Adalah penting untuk mendapatkan nasihat perubatan secepat mungkin, walaupun klinik-klinik tutup. Untuk sementara, anda boleh cuba berikut: 1. Rehat dengan cukup. 2. Minum air kosong dalam kuantiti mencukupi. 3. Hindari aktiviti fizikal yang berat. 4. Jangan mengangkat barang berat atau melakukan aktiviti yang boleh menyebabkan tekanan pada perut. Walau bagaimanapun, nasihat profesional perubatan adalah yang terbaik dalam situasi ini. Saya syorkan mencuba menghubungi nombor darurat klinik atau hospital terdekat untuk mendapatkan bantuan segera. Semoga segala urusan dipermudahkan dan kandungan anda berada dalam keadaan yang baik. https://invl.io/cll7hzz

1t trước

ok bun terima kasih