15 Các câu trả lời

VIP Member

Setakat NIE ibu makan ja apa yg ibu rasa nak makan xdok pantang Alhamdulilah xdok masalah yg cuma masalah bila dia x cukup tido...dapat suami pula suka buat panggung wayang kat umah....cakap pun susah x cakap pun susah hmmm...

VIP Member

Boleh je, tapi dah digalakkan. Kalau boleh jangan makan yg pedas sangat. Sebab apa2 yg kita makan akan effect baby. Maybe kite tahan, tapi baby tak tahan. Boleh cirit birit baby.

😅 bila sy sakit perut bby pn trikut jga sbb dia mnyusu bdn sya ..sbb hari tu mkn meggi samyang😅 kesian jga dgn baby..kembung2 perut dia

Bole je sis. Tp kne test dulu tgk bby ok x. Takut mommy ok bby lak cirit ke skt prot ke. Mcm bby sy alhamdulillah ok je sy mkn pedas hari2 😃

Oh sng la sis cmtu..hehe

Saya pernah mkn pedas minggu lepas. Maknya cirit 2 hari, baby pon sakit perot. Kesian dia. Lepas tu saya terpaksa buang susu saya 2 3 hari tu.

Klu bby kuning elak dlu mkn mknan pedas2 ni.

Sy cuba mkn pds sbb dh lamaa xmkn so bila sy sakit perut automatik bby pn sakit prt jd sy kurgkn mkn pds

VIP Member

Kene test dulu sis, kalau saya tak ada masalah tapi baby pulak jadi sakit perut & cirit 😅

Ye same la sy pun cmtu.. kesian kat baby.. huhuhu😂

VIP Member

Syukur.. Saya makan pedas.. Tapi x la pedas sangat... Dan sedikit saja. Baby okay...

VIP Member

Try dulu... Klau baby okay bleh la mkn... Klau tgok baby cm sakit perut. X yah lah

Sy pun xmkn pedas lg ni.. rsa nk mkn tp pk baby. Ok kena try n error👍🏼

Câu hỏi liên quan