11 Các câu trả lời

sya alahan xberapa sgt. muntah and loya kdg2 je..cuma lately ni selera siang kurang..tpi bila malm lapr mcm2 ..and sya sejak bujang lagi ada masalah sembelit..tpi after kawen and pregnant..masalah sembelit lagi terok.tak cirit birit.. kena makan ubat lembut najis bru ok..bila tahi tu kluar trus hilaang yg sakit perot yg mcm keras + kembung + senggugut tu😅😅

Sy awal2 trimester dalam seminggu ada jgk cirit birit tp xmuntah..sy rasa punca sbb sy minum susu..jadi sy stop dlu minum..tgk2 cirit pon xada..bkn la sbb alahan sy rasa..xbiasa minum susu je..skrng sy continue minum susu,ok dh..

Saya baby first masa belum tau pregnant. Cirit dekat sebulan . Lepas lega ja saya pelik badan rasa kurang selesa . Bila buat test pregnancy + . Tak sngka . Cirik tuh alahan saya

Penah skali tu msa 9w-10w sya cirit birit lps 30m-1jam makan.. mmg cirit dgn jayanya. Tapi lps smgu dua tu tak lagi la, tapi muntah lps makan tu msih smpai skrg, hmm

Make sure awak minum air kosong byk2 ye. Elakkan mknn berminyak. Mkn mknn yg ringan utk perut. Sup @ bubur. Jgn stress, jgn overthink & fikir yg baik2

sama sis..sy dh cirit birit seminggu dah...sy dh avoid susu pon die still cirit..so far takde muntah2 lg..cuma perut berangin & cpt lapar jer...🥲

Yaa saya rasa sy alahan cirit, asyik cirit je trim 1 ni & perut angin. Setiap 2jam mmg kena mkn kalau tak lagi teruk angin & rasa lapar sgt sgt

Sy cirit dah seminggu tak elok2. Dah pegi klinik 2 kali. N dah pegi hospital jugak. Tak elok2. Xtahu ape masalah. Alahan atay bnde lain

VIP Member

waalaikumsalam. saya masuk 8minggu cirit birit. sebelum ni muntah². masuk 8minggu cirit birit

trimester pertama pon sy mcmtu pahtu msuk kedua nie gatal gatal 1 badan nk tidur payah 😭

Saya tengah masuk fasa gatal2 . Alhamdulillah morning sickness takda sangat. Tapi gatal2 tu ya Allah, tak boleh tidur dibuatnya kadang2

Câu hỏi liên quan