12 Các câu trả lời

anak saya pun sama sis.. arini dh hari ke 16.. kuning anak baru trun 153.. yg asal 218.. mcm2 ikhtiar saya buat.. last2 saya dh penat saya kasi ja susu sedia2.. selagi baby nak mnum kasi ja susu.. Alhamdulilah 3x check dh trun smpai 153.. esok kena ambik drah sbb baby saya berat tak naik.. kuning mggu dpn isnin plk doc nak tgk.. kalau trun baru discharge.. penat mmg penat.. tp demi anak kita kena kuat ye sis 😊

hi mommy. anak saya da hari ke 25 masih lagi jaundice. doc sahkan sebagai prolong jaundice. doc kk da amik darah untuk check hati, buah pinggan thyroid dan sebagainya. alhamdulilah ok.. doc kata normal, ada setengah baby ambil masa sikit untuk sihat dari jaundice ni ☺️ saya follow ja nasihat doc. bagi susu setiap jam. sebab baby perlu kerap berak dan kencing. in shaa Allah makin turun ☺️

selain susukan bayi dgn kerap , kerap basuh muka bayi dgn air paip . ikut jer temperature paip air tu . basuh atau lap dgn kain basahkan kain pun bole . buat sekerap mungkin . mcm sy , dari 124 , dlm 3 hari turun ke 65 . trus stop dah cek kuning . sbb jaundice ni mksudnya demam kuning . perasan tak anak kena kuning , dorg panas . mcm demam .

baby Sy premature jugak 35w.. prolonged jaundice, smpai habis pantang baru clear jaundice dia..mcm2 jugak tips sy try tapi mcm x menjadi.. 3 Kali amik drh lepas 21hari prolonged jaundice tu..doc ckp bacaan thyroid tngi 😢 so doc dah start srh makan ubat,doakan baby Sy bacaan makin ok n xpyh lama2 mkn ubat..

anak sye kuning jugak tapi alhamdulillah lepas bagi susu formula s-26 kuning anak makin turun sekarang 55 dari 142 , tk campur dgn susu badan pun bagi susu formula dulu , kalau nak campur boleh pagi bagi susu formula mlm bagi susu badan pastu jemur baby 8 - 9 pagi alhamdulillah menjadi kat anak sye

Sama sis, anak sya pun 36w 5d.. saya pulak darah O+.. start hari ke 15 baru turun. Saya ikut pesan doc je. Bg susu badan stiap 2 jam n pastikn baby kerap berak.. hari ke 19 haritu kuning ank saya 131. Besok last checkup kalau kuning dia dh bawah 80.. baby pramatang mmg lmbat sis.. jangan risau yee

Mandikan dgn air belimbing buluh campur dgn air tauge. Tak perlu rebus pun just gaul gaul je daun ngn tauge tu.. pastu sapukan bedak sejuk campur air cap badak.. kerap kejutkan baby bangun minum susu.. insha Allah turun..

hi, boleh bagi anak minum susu at least 1oz setiap 1 jam. dapat 2oz lagi baik. kalau dia tidur kena bangunkan dia juga utk menyusu. bagi dia berak banyak. insyaaAllah mmg cepat turun kuning.

kalau sy mandikan dengan air rebusan daun belimbing buluh setiap hari 2x sehari pagi dan petang..dan beri minum susu sekerap mungkin..

TapFluencer

Hai mommy. Kena banyak sabar dan terus menyusu. Setiap 2 jam sekali. Memang struggle. Moga dipermudah urusan ya.

Câu hỏi liên quan