9 Các câu trả lời

Kalau saya, takde istilah masalah kewangan. Saya beli terus toto kalau takde bajet nak beli tilam mahal. Kalau takde duit sekalipun,saya rela pinjam duit sape2. Kat mydin ada toto rega tak sampai rm50. Takpun, sementara nak tunggu duit cukup, saya pakai tilam je tido kat bawah takyah pakai katil. Ni kalau saya lah. Benda klau melibatkan kesihatan dan keselamatan anak, tak boleh nak delay2 atau tunggu duit cukup. Apa yg boleh kita buat, kita terus buat. Lagi2 anak tu baru 4 bulan. Masih fragile. Kita yg dah besar kalau jatuh katil pun rasa sakit kalau gedebukk jatuh bawah. Imagine kalau baby 4 bulan?

Tu lah banyak alasan je. Hendak seribu daya,tak nak hendak seribu dalih! Kalau takde tempat nak letak katil,so?? Nak tunggu tunggu duit cukup baru beli tilam? Mmg gedebuk lah anak jatuh katil. Bukanje lah katil tu. Letak je lah mana2. Lagi rela anak jatuh katil. Apo lah. Tepuk dahi saya baca alasan.

Anak sy dulu kerap jatuh dri katil ke lantai masa malam sbb silap sy letak bby tidur dkt hujung tilam. Dahlaa lantai tu simen. 😭 kerap sis anak sy jatuh. Tp syukur xda apa2 so sy xda bwa ke klinik ke apa. Yg pnting jgn ada sintom muntah apa smuaa sbb tkut pndarahan dlm. Sy sarankan kalau xbeli tilam lg, malam2 sis letak dkat lantai kusyen atau bantal besar so kalau jatuh pn d permukaan yg lembut. Bahaya kalau kerap jatuh bby msih kecil kan.

betul. InshaaAllah saya akan cuba pasang penghadang lepas ni supaya benda ni tak jadi lagi

Just because anak kerap jatuh tp takda apa2 effects, doesn’t mean awak boleh tetap biarkan dia jatuh je. Kalau risau, take immediate action. Takut in the future dia jatuh lagi sekali tp awak tak dpt selamatkan dah. Skrg dah ada katil yg bertilam kan? Guna tilam tu saja without katil. And baca 👇🏻 https://www.majalahpama.my/kalau-anak-asyik-jatuh-dan-kepala-terhantuk-periksa-8-perkara-ini-2/amp/

anak bru 4bulan kot, lain la 4 tahun.. mikir sendri la , dh jd mak kan.. org bg nshat sentap2

Bahayanya, sebaya baby sya 4 bulan .. better klu kekangan dr segi kewangan, cuba cara lain sis, contoh dekatkan katil dekat dinding, baby simpan sebelah dalam, sis block tepi.. bawah kaki letak lagi bantal.. perna dgr experience org, baby dia 5/6 bulan jatuh dan meninggal sbb tmpurung kepala masih lembut.. huhu

Buka je lah katil tu. Alihkan kat tempat lain.

Saya pernah anak jatun katil lepas th terus buang katil tidur atas tilam saja letak bawah… sampai sekarang semua macam tu takda katil2… Better puan tidur bawah dengan anak tidur atas toto pon okay atau beli tilam kekabu tuu…

baik sis saya akan usahakan. terima kasih ya. doakan semuanya okay buat anak saya. semoga doa2 yang baik berbalik pada sis semula.

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-5233590)

4bln tu kecik sgt lg sis....kesian dia jatuh berkali. luaran nampak ok, dalaman kita tak tahu. please do something utk elakkan terjadi lg. Mgkn takyah pkai katil dh pasni, letak tilam je kt lantai.

katil dekat dengan dinding x.?kalau xnak letak ank dekat tengah letak tepi dinding... risau jatuh bahaya... luar nampa okay takut dalaman risau

haah katil tepi dinding dah tapi budak ni dah guling2. dia cepat betul belajar guling. since 2 bulan. saya tak expect langsung secepat tu sebab kakak dia dulu lambat. tapi tu la khilaf dari saya. saya cuba lagi apa yang boleh. semoga dia baik2 saja. doakan ya. tq

4 bulan tu awak. jgn main².. bentang aje toto kat bwh.. tidur kat toto.. xde la jatuh² lg sbb dah mmg kat bwh .

Câu hỏi liên quan