27 Các câu trả lời

15weeks alhamdulillah puasa ok stakat ni. sy buat susu kurma mase sahur + minum byk air. tak rasa lapar cuma badan penat sikit je. masih boleh buat kerja2 rumah & masak utk anak sulung. 3tahun lepas pregnen si sulung sy puasa sparuh bulan terakhir shja sbb bimbangkan baby + mse tu belum ad pngalaman. bila sembang dgn kwn opis dorg ckp ok je puasa time pregnen, jd sy cuba puasa & alhamdulillah ok je. bby pon sihat. jd tak boleh klau terus tak puasa. kene cuba dlu. kalau dh cuba & mmg tak boleh, baru ade kelonggaran utk tak puasa.

Alhamdulillah saya 13 weeks berjaya juga puasa. Tapi lepas berbuka batuk tak henti dan muntah sampai 2 kali. Harini hari ke 2 puasa ada rasa sakit2 tapi dah hilang pula. Harapnya takde apa and boleh teruskan berpuasa mcm biasa

saya 17 weeks x berjaya huhu... dah cuba tahan sehabis baiq, selalu cakap ngn baby kena kuat tau. tapi last² x tahan jugaq, kepala pening, badan lemas, perut pedih... rasa macam dah naq pitam buke pukul 10.30

First day berjaya jugak puasa walaupun hujung2 dah nak pitam 😅 Harini 2nd ramadhan tak puasa sebab lapar sangat and ada gastric. Takpe lah redho sajalah ganti puasa nanti 😂

Alhamdulillah 14 weeks dan berjaya puasa. So far okay, badan larat je. Cuma bila berbuka tu sbb angin kot kann x dapat nak makan banyakk. Makan sikit2 moreh sambung makan 😂

saya dah 15 minggu. Alhamdulillah pagi masa sahur minum susu Anmum + oat coklat. makan nasi sikit sangat. kurma makan 3 biji. Alhamdulillah puasa masih penuh setakat hari ini.

puasa.. 14week.. alhamdulillah berjaya dh 2hari.. sy gdm+gastric+hb low.. alhamdullillah mmpu puasa lg.. tp pkar dh pesan klau pening nk hypo buka posa sbb sy on ubt dos tggi

Alhamdulillah sy pon 15weeks brjaya puasa..cuma smlm tgh hri cuaca panas rse pening mcm nk pitam..Dan sy ade gdm juga..tp sy baring rehat Alhamdulillah ok brjaya smpai buka..

Puasa pertama tak berjaya, pukul 9am dah lapar. Hari ini pun sama 🥹 sy ada masalah gastric & anemia. Confuse nak berbuka ke tak, risau kandungan

16weeks. Alhamdullilah dapat puasa. Hopefully mom semua sihat2 ya sepanjang kita berpuasa ni. Kalau tak larat nak habiskan puasa, pls dont push yourself ok :)

Câu hỏi liên quan