3 Các câu trả lời

Sama macam saya masa awal2 kehamilan dulu. Cara saya buat, saya tak kan makan makanan yang panas2 tu sebab bau dia kuat waktu tu. so, saya akan biarkan dia sekejap dalam 5min baru sy makan. then, jangan makan makanan yang bau kuat macam kari, tomyam macam tu. saya makan banyak yang plain macam rebus2, sup2. kalau tak boleh jugak, makan buah. sebab buah baunya tak kuat 😊 makan jambu batu, tembikai, buah naga.

VIP Member

normal ....biasa akn trjd pd awal kehamilan ..puan kena try n error tuk tgk makanan mana sesuai dan blh msuk tuk di makan dan tidak muntah..mcm sy dlu bubur nasi je yg blh sy telan .lepas tu next tu barula bihun sup dan sup2 sy blh makan...sbr byk2 k .mg dpmudahkan segalanya..aamiin

sm2... nnti try makan sikit2 mana satu makanan blh makan k.. selain dr makan roti dan susu..mcm sy dlu mmg sy xmsk sbb xblh bau..biasa husben mskkn dgn takpun husben tapawkan .masuk 2nd trismeter baru sy ok blh makan mcm biasa..tp jd craving pulak .nk mkn mcm2😂😂😂

Sme laa kita. Sy lalu mkn buah sbb itu je yg x muntah. N mkn bila mengidam. Sbb bila mengidam x muntah. Klau mkn yg x mengidam tu kjap je dh luak. Tp tulah nk fikir mkn ap tu yg susah. 🤣🤣