6 Các câu trả lời

🙋‍♀️. Sekarang dh 11w tapi alahan makin kuat. Setiap ptg muntah keluar semua makanan. Ubt zincofer kk bgi pn muntah , saya mkn waktu sebelum nak tdo, lps je mkn ubt terus kena tdo, kalau tak termuntah ubat tu. Setiap kali loya saya akan minum sunquick kosong sejuk dan buah epal hijau . Itu je bdn boleh terima. Saya terpaksa tdur awal selepas isyak trus tdo kalau tak muntah lgi berpanjangan.

kalau tak thn muntah boleh beli ubat thn muntah kt farmasi,dan makan paracetemol wkt pening. perut kena terisi selalu,sedia air oren ,jus, masam2 sikit.utk kurangkn rasa mual.

sy rasa xse tips kena lalui jugak. sy skrg 11w alahan makin teruk. start pukul 5 air liur mula byk dlm sejam terus muntah bawak ke mlm. sy terpaksa tidur awal nk elak muntah.

Kannn...mase tu la start rase pening la nk muntah laa....sy pon terpaksa tido awal sbb x larat lyn pening kpale tu..

nama je morning sickness tapi sebenarnya all day sickness. saya mual mabuk jugak sepanjang hari. malam nak tido baru ok. mcm saya mmg ambil ubat tahan muntah je terus

Siang sy alhamdulillah...magrib baru start..time tu la segala ape yg mkn siang ari, kluar blk..lepas tu lapar..aihh

Sama macam saya. Tengahari sampai ke malam mual sangat. Saya kadang minum air sunquick oren tu untuk hilangkan mual.

sy amalkan minum air pati delima. alhamdulillah kurang morning sickness..

sy beli kat tiktok jer sis.. kat shopee pun ada sis.