14 Các câu trả lời

I la tu orgnya. 😂 ms 2nd trim elok je mkn terkawal berat naik pun sbulan 1kg lebih je. Msuk je 30w+ lapar xboleh bincang. Craving benda manis sdgkn i jenis xsuka mkn manis. Haha smpai skrg ni tggu hari nk bersalin dh pun still makann mcm2. Lapar sentiasa. 😌

Same la dgn sye , start masuk 30weeks selera menjadi2, kalau boleh hari2 nak makan manis2, and sentiasa rasa lapar,tpi bila dah terlampau kenyang jadi senak terus perut🤣🤣🤣

TapFluencer

Pernah alami semasa sarat hamil. Boleh je makan kalau takut berat naik/ kandungan gula dll naik. Kena jaga makan, elak makan makanan yang tinggi gula. Makan small portion tapi kerap.

Berat saya okey je naik 1/2kg je untk 1w , cuma tu laa makin kerap lapar pulang dihujung2 ni..

saya pun camtu, dah 37 weeks baru je lepas makan dah rasa lapar lagi, tapi saya x selera nak makan nasi saya akan makan benda lain, buah, roti atau nuggets camtu

Rasa lapar tu yee , tapi nasi xselera . Kalau yg lain tu lepas makan , nk makan lagi , lagi lagi benda manis . Dulu jarang makan manis manis hehe

Haa ye sis kalau nasi mmg tak. Tp benda lain yg tak brp jd ke suka nak makan. Risauu

sama dgn sya sis.. dh masuk 36w lapar dia xboleh nk bwk bincg mmg sentiasa cari makanan.. tp still kawal sbb xnk berat naik mendadak..

Berat saya 78kg kira ny mcm berat saya sblm preg laa , tu laa saya hairan makin penhujung makin kuat nak makan orglain bila g cek up di kk makin kurang selera makan haha

haha saya lah tu sekarang 35w4d baru kejap nie pkul 11 mlm td baru lepas makan burger sis hahaaha tiber rasa nak mkn pulak 😅

Saya mlm td bru lepas makan nasi sat g pukul 12 lapar takleh tidur dibuatnya. Makan dulu bru dpt tidur 🤦🏼‍♀️

Mkn la awak selagi boleh.. sy hrtu alahan smpai 4 bulan.. pstu dh ok dh.. tiba2 35weeks start x slera mkn pulak🥲😭

sy plk dkt nk msuk 35w x brpe selera, lelagi nasi.. amik sikit pon x habis..klo beli atau org lain msk hbis pulk😂

kann hahah ade geng rupanya 😂

Saya sama, dah cuba kawal tapi tak terkawal. Dulu malam tak makan, sekarang sebelum tidur mesti nak makan.

Câu hỏi liên quan