3 Các câu trả lời

Kerapkan susu sis. Kalau susu dah kerap tp masih sama juga, check pemakanan. Jangan makan spices. Lada hitam tu avoid. Pastu topup formula sementara waktu. Susu snow bagis utk turunkan kuning. Anak saya minum susu snow dalam masa 4 hari bacaan turun dari 285 jadi 85. Susu ni buat baby berak banyak. Keluar semua kuning. https://s.lazada.com.my/s.5iy2N?cc

Terima kasih.. Saya nak try yg nih pulak.. Sbb sekarang guna susu s26 kuning turun tp sikit sangat 12.4 ke 11. 3 ja. Lepas raya nak kena test darah n air kencing. Setiap 2 jam saya kejut minum susu tp still nampak kuning kat muka baby.

Tipsnya jangan culas waktu penyusuan. Kerapkan penyusuan 1-2 jam sekali. Nak lagi cepat turun boleh sewa lampu Fototerapi. Ada banyak pakej di luar sana. Jaundice ni akan hilang dengan sendirinya. Jangan risau. Yang penting kerapkan susu anak ya.

Baby jaundice memang suka tidur awak. Ada caranya nak kejut baby tidur. Sebab tu kita kena alert waktu penyusuan. Macam saya dulu set alarm setiap 2 jam. Paed ajar nak kejut anak, awak kena geletek tapak kaki baby, kalau berbedung buka bedungnya. Sekarang ni awak mix feed atau bf atau FM sahaja? Mana mana tak kisah, yang penting ada penyusuan baby. Kalau awak rasa awak memerlukan bantuan untuk BF, boleh pergi ke KKIA untuk bantuan lactation. Nak pergi swasta pun boleh. Sambil tu boleh follow LC nadmasrom di social media. 👍

Hi. Sy dlu guna susu kambing fresh. Sy buat persediaan awal before baby kluar. Syukur jaundice baby 1 hari jer tu pun dsebab kan sy mkan halia ktika breastfeeding,

Câu hỏi liên quan