3 Các câu trả lời

Saya sebelum ni cek BP selang sehari selama 2 minggu masa trimster 2, semua okey. Masuk 3rd trimester kena lagi sbb berat naik main kilo2, kali ni cek jantung baby skli n urine, dh 2 hari sya prgi cek jantung baby laju, risau jugakk, walau kdg pagi tu sya x makan ap2 lagi kann. Skrg risau yg tu ja, jantung baby laju. Tapi alahmdullilah okey, tak dak terlmapau tinggi, kadang letak guna alat tu, trus 160 keatas, bru slowly dia trun. nurse risau gak. Ce nanti sis prgi KK cek jantung skli kalau ada alat tak pe kat rmh, kdg okey je

welcome😊

saya berat naik mendadak dh masuk 3rd trimester, Dr suruh cek bp 2 hari sekali. appointment 2 minggu lagi Dr nk tengok result. yg cek urine tu awk kena prgi kk risau klu sangkut protein, bahaya utk ibu mengandung. mcm kawan saya urine kerap sangkut protein, rupanya ada preclampsia (boleh Google) dan kena makan ubat juga sebab bp selalu naik. skrg tengah on ubat

Ok thank you awak 😊

Sy dh 2x kali kena cmtu tp xpernah miss sbb risau😅 cek bp mmg boleh buat mne2 je tp cek urin tu penting tkut ada protein. Bahaya lah. Nurse awk xmarah ke

buat dekat klinik berbayar pun boleh sekiranya tak sempat nk pergi kk