12 Các câu trả lời

VIP Member

sya dh nak masok 38 weeks. aritu dpt surat admit siap2 dri dok soh admit 39 weeks admit 25/6,bersalin induce 26/6 ikutkan surat yg dok bagi,tapi semalam bila.pegi check up balik, dh kena tukar trikh admit. dok soh admit masa 40 minggu kiranya seminggu overdue,admit 7/7 bersalin 8/7😭baru je excited xsabar nak bersalin tup2 xjdi.kena tunggu lagi 40 weeks. alasan sbb dok nak baby sya ngam2 berat 3kg+. skrg baby sya dh 2.8kg. dh normal dh berat baby. kita xnak baby bsar sgt tpi dok plak nak bagi tambah berat baby. trus murung sya lepas kluar dri bilik dok. tanda2 bersalin skrg xde cuma baby lebih byk mengeras dripada bergerak mengeras tapi xsakit. mengeras sampai tegang Prut. n sya skrg pun kerap jugak berak. saya nih bukan jnis mudah berak ye sbnanya.n pinggang pun kerap jugak sakit. kdg2 bila dh kencing, rsa nyilu balik bawah rsa nak terkencing tapi x kencing pun

klo saya pulak X beranak DLM minggu ni kena admit 26/6 ni induce sbb Ada gdm diet n fktor usia..21 last klnk..mudah2an beranak sbln nk msk hsptl Tu...baru first time nk kna induce..tkt plk😊

Saya skrg baru 32 minggu tp selalu sgt berak2 cair la selalu sakit perut mau berak..Lepas tu kaki dah bengkak ngilu kalau setiap kali nak tdo malam .. Pinggang pun sakit asal malam, lepas tu kalau mau kencing kerap mengeras , kerap kencing juga .. Kadang dia aktif kadang tdk aktif slow ja gerakan .. Tp gerakan ok cukup dan lebih jg dr 10 sebelum jam9 malam.. kadang ada rasa mcm menyucuk dalam kemaluan kita tu .

saya hari ni dah 37minggu 3hari. sekarang tiap2 malam rasa sakit macam senggugut tu and kerap buang air kecil. yes celah kangkang tu sakit dari last week lagi. nurse kata normal sebab baby kat bawah tapi sekarang makin sakit sampai nak pusing kanan kiri pon sakit. bila la baby nk keluar ni😅

sy 36w 1d lenguh stat pinggang smpai tapak kaki... papan punggung pon skit dkt 2mggu.dh stat xslesa nk tdur..kencing ckit2 pon dh rsa dkt 2mggu dh.. perut pon kerap mengeras smpai rsa tegang.membuang pon kuat jgk laa.. xtau la smpt ke x mkn dging korban

Dah 37 weeks tapi masih belum ada tanda lagi, braxton hicks pun takde. Cuma sakit tak selesa nak tidur and sometimes nyilu nak buang air sebab kepala baby dah kebawah. Tak tahu la bila baby nak keluar, masih seronok menari dalam perut ni.

bby pun mengeras je

saya 37 minggu jugak.. saya cuma kaki bengkak n kerap buang air besar n air kencing jee..braxton hick pun x rasa.. perut pun x mengeras.. waktu 37 minggu baby 2.9kg dah

saya pun 37minggu . belum ada tanda lagi . cuma posisi nak tidur makin tak kena . sakit belakangg . jalan lamaa tapak kaki sakit . celah kangkang un sakit .

sy dah 37minggu 5 hari. sakit celah kangkang,bila tidur nk mengiring tu seksa nya rasa😅 tak tau la bila nk bersalin

smelh kite

Sama 😭😭 kalau dah dapat baring, sakit nya nak beralih semula. Dugaan mengandung kali ni.

Sama laaaa kita...celah kangkang dh sakit...tido pun dah xselesa...

Câu hỏi liên quan