5 Các câu trả lời

sama lah saya. tak ada muntah2, cuma deria bau jadi sensitif, lidah jadi payau. loya je sentiasa, selera tak ada. nak makan apa tak tahu. bila boleh makan tu, makan je. bila teringin nak apa2, laju je husband belikan sebab risau tengok kita tak makan sangat. buka buku 9 minggu, berat turun 1 kg. haritu rasa kalau makan benda bersup panas je boleh telan, sekarang benda bersup pun dah tak berapa nak. tips dia, bila boleh makan tu, makan je. nanti lama sikit dia hilang sendiri inshaAllah. saya sejak masuk 10 minggu ni dah kurang loya tu.

saya sama sis... sampaikan lapar kembung perut.. lastnya megi jugak yang mau masuk..megi jela saya makan sikit lapik perut...kalau x..lapar gile.. cuba makan biskut semua pun tak boleh...buah sayur apatah lagi...ni anak ke 2..anak first dlu sgt² mudah.. langsung tak ada alahan..makan semua boleh..yang kali ni...hmmm...risau dgn diri sendiri...org kata x elok kan makan megi.. tapi apakaj daya itu jer mau masuk perut yang lapar gile ni...🥺

Sy pun rasa benda yg sama. Skrg ni semua rasa jdi lain. Semua bau mknan jd xsedap. Nak masak pun xtau rasa dia jd mcm mna . 🫠 masa 1st pregnancy xde mcm ni

sy Makan sikit2. kdg2 xmkn nasi pon. bihun kueytiow pon xmakan sngt. kalau sy suka masam2.. standby gula2 roti cmtu lah..

sama lah.. saya pun hilang slera. tapi suka memilih mkanan skrg. yg rasa nak mkn je sy mkn tu pun tak abis..