45 Các câu trả lời

Anak saya dari usia 2minggu juga ga di bedong lagi Bun.. Fungsi bedong cuma untuk menghangatkan aja Bun bukan untuk bikin kaki lurus untuk baby.. Kaki tidak lurus itu biasanya kesalahan gendong, pake baby Walker yang bisa menghambat pertumbuhan tulang paha n selangka...

VIP Member

jgan dpksakan kalau anaknya gamau dbedong. anakku dri umur sebelum 1 bulan tidak sya bedongkan. dibedong pas abis mandi aja tpi cman bbrpa menit krna anak gabetah. alhamdulillah anakku gakenapa2. aku jga bedong anak ga kenceng2 cuman diselimutin aja biar anget

semua bayi lahir, normal bentuk kakinya O bunda. karna dalam perut kakinya meringkuk, nanti lurus sendiri mengikuti usianya.. fungsi bedong hanya untuk menghangatkan bayi, seperti suhu dalam perut. dalam penggunaan bedong pun dilarang ketat ketat..

Gada hubungan nya kaki O dengan bedong. Bedong buat ngangetin aja, mengurangi reflex moro (kagetan) anak saya dibedong pas dr RS aja kalo dirumah sehabis mandi aja & kalo cuaca dingin bgt itupun bedong asal & anak nya ga betah lama2

Bunda sayang, bedong itu bukan untuk meluruskan kaki bayi, bayi di dalam perut kakinya O karena dia menyesuaikan bentuk di dlm perut kalau udah keluar bayi juga bisa menyesuaikan bun, bedong hanya untuk menghangatkan ya

Baby saya di bedong cmn 2 minggu it pun cmn abs mandi bun Lgian fungsi bedong it menghangatkan Hati" nanti bedong kekecangan biar kaki anak g O mala jd ny X Soal ny tetangga saya ad yg gtu

VIP Member

Gak papa bunda, gak ada pengaruh dibedong sama bentuk kaki kok. Kecuali penyebabnya nutrisi ya atau kelainan bawaan. Lepas aja atau pakai dg longgar jg bisa.

VIP Member

Fungsi bedong itu untuk menghangatkan bu Bukan bikin kaki lurus atau o Jd ga ngaruh Klo pun mau bedong jgb bebet kenceng Kasian anaknya

Bedong hanya untuk buat bayi hangat bund ga ada kaitannya sama kaki bentuk o..bayi memang kakinya begitu nanti sampe 2 tahun.

Bentuk kaki o itu keturunan bun .bukan cz g dbedong...dbedobg itu biar hangat tujuanya .jgn percaya mitos2 orang jadul bun