2 Các câu trả lời

TapFluencer

1)Makan pedas2 n jalan laju bukan penyebab keguguran. 2) Consume mamariam tu boleh je, mmg produk tu utk tambah darah bagi ibu2 mengandung. Tp kalau tak pasti, boleh tanya dgn nurse nnt time check up. 3)kalau dah scan dekat swasta, awak boleh call KK yg berdekatan utk buat appoinment buka buku pink. Tak perlu tunggu ubat hbs. Biasanya kalau dah 8minggu ke atas dah boleh buka buku pink utk check up every month. Bila dah start pergi check up insyaAllah awak akan rasa better, sbb doktor n nurse akan advise awak apa yg patut awak buat n apa yg tak patut. Yg penting time pregnant ni jgn stress2 sgt tau. Kalau rasa bertanya dgn mak mertua tu boleh menyakitkan hati better jgn tanya apa2 dgn dia. Minta advise dgn nurse je nnt. Diorang semua helpful. Tg penting awak kena explain situation awak dgn diorang. InsyaAllah nurse2 akan memahami. Selebihnya byk berdoa pada Allah semoga Allah permudahkan urusan awak sepanjang mwngandung dan melahirkan nnt. Ok! 😊

1) Salah, tapi ada certain ibu taktahan sebab ada yang kena heartburn, sakit perut etc. Depends on individu juga. Saya okay je 😅 2) Salah, tapi kena extra careful la time pregnant ni. Anything can happen kan. Safety first. 3) Boleh terpulang pada individu, sebagai ikhtiar @ supplement tambahan. Apa apa consult dulu dengan doctor. Seeloknya time pregnant lebihkan real healthy food. 4) Dah berapa minggu sekarang? Saya buka buku pink di KK sebelum 12minggu. Makan je ubat yang diberikan, nanti pergi kk inform doc @ nurse awak makan ubat apa. (Correct me if I'm wrong ya mommies 👆🏻) Zaman sekarang semua dihujung jari. Saya "the only daughter" dalam family, tapi takde siapa guide jugak. Sedih tapi tulah hakikatnya. Banyakkan membaca, & belajar sendiri. Apa yang orang cakap tu, abaikan. Awak fikir awak & your baby je. Enjoy your pregnancy journey. ❤️