TTC after chemical pregnancy

Hi ttcian, macam mana nak stay positive selepas negative upt :( saya ttc setahun, kawin dah 2 tahun. Lepas kawin saya family planning dulu disebabkan masih belajar. Saya dah on clomid 2 cycle, makan madu wawa zainal, himalaya(shatavari), husband ambik himalaya (speman, kapikacchu), folic acid tak pernah tinggal 2 tahun sejak kawin. Setiap bulan jugak saya buat OPK, mmg saya ovulate normal, cycle pun normal. Saya jaga makan, berat badan normal. Dr cakap rahim saya ok, takde PCOS atau apa2. Ada sekali saja upt saya positive 5 bulan lepas, saya test clearblue, pregnant 1-2. Time tu happy sgt buat surprise kat husband sampai nangis.. Rupanya chemical pregnancy, seminggu je happy :( Saya sedih sgt sebab kawan2 yang baru kawin pregnant dulu, family asyik2 tanya bila nak pregnant:( saya nangis je dalam bilik.. kadang2 nangis setiap malam time period dtg.. saya tau rezeki anak akan datang bila kita dah bersedia, cuma nak kekal positive tu sangat susah bagi saya. Kawan2 boleh share nasihat? #ttc1year Update 20/4/2022 : Alhamdulillah saya dah pregnant 19 minggu, dah rasa baby tendang2. Allah maha besar. Macam tak percaya pernah post ni, baby due anniversary saya ke 3 tahun ni. InsyaAllah..

6 Các câu trả lời

alhamdulillah sis