oat buat baby cirit?

hi ibu. oat boleh myebabkan baby cirit ke? sbb saya perasan first time baby saya try oat campur dgn fm trus dia cirit. masuk harini dh 3 hari dia cirit dan ada darah sikit. ada tak ank ibu ibu yg mkn oat pun cirit? #bantujawab

3 Các câu trả lời

Oat sebenarnya adalah makanan yang berkhasiat dan sihat untuk bayi, tetapi bagi sesetengah bayi, oat boleh menyebabkan cirit. Ini kerana bayi mungkin memerlukan masa untuk mengadaptasi makanan baru, termasuk oat. Sesetengah bayi mungkin mempunyai reaksi sensitif terhadap oat atau produk tenusu apabila dimasukkan ke dalam diet mereka. Jika anda perasan bahawa bayi anda mengalami cirit selepas makan oat, disarankan untuk menghentikan pemakanan oat ini buat sementara waktu dan lihat sama ada keadaan bayi membaik. Jika cirit berterusan atau terdapat tanda-tanda yang mengkhawatirkan seperti kekeruhan darah, disarankan untuk mendapatkan nasihat dari doktor atau pakar pediatrik. Saya harap maklumat ini membantu menjawab soalan anda. Jika ada pertanyaan lanjut, jangan ragu untuk bertanya lagi. #bantujawab https://invl.io/cll7hzz

Part makanan ni kena try and error, mommy. Tak sama untuk semua baby. Kalau awak rasa oat buat baby cirit. Cuba stop dulu dan pantau. Kalau cirit berterusan bawa ke hospital ya.

Anak saya pulak sembelit, makan oat pun tak jalan, masih sembelit padahal dah blend cair 😅 And kalau darah tu tak normal unless sis bg dgn buah naga