asalamualaikum saya nak bertnya ank sy najis nya berdarah dan berlendir apa kah masalah nya

8 Các câu trả lời

Bayi yang mengalami najis berdarah dan berlendir mungkin mengalami masalah pencernaan atau infeksi. Anda perlu memberikan perhatian yang lebih kepada kesihatan bayi. Berikut adalah beberapa kemungkinan masalah yang mungkin berlaku: 1. Sebab mungkin termasuk: - Alergi susu formula atau intoleransi laktosa. - Infeksi saluran pencernaan. - Luka pada saluran pencernaan. 2. Tindakan yang boleh diambil: - Bawa bayi berjumpa doktor secara segera. - Jauhi makanan atau minuman yang boleh menyebabkan reaksi alergi. - Pastikan bayi mendapat makanan yang sesuai dan mencukupi. Sila bawa bayi ke doktor atau pakar kesihatan untuk diagnosis yang tepat dan rawatan yang sewajarnya. Kesihatan bayi adalah yang utama. Semoga bayi cepat sembuh. https://invl.io/cll7hzz

Anak Sy pun berak berdarah, tapi hari ni 1 hari 4kali berak warna coklet hitam + kuning, last berak kuning campur darah, nmpk mcm dah bermerah, rasanya melecet dlm agaknya, erm harap bgitu lah tak ada. Lah luka lain dlm ghisau, tapi anak mcm biasa susu Dan tdo juga.

Anak saya pun pernah berak berdarah masa umur sebulan lebih. Doktor ckp sebab saya bancuh susu formula dia pakai air coway. Warded 2 hari pastu sambung antibiotik di rumah. Skrg saya dh beli thermal pot yg mmg boil air 100%.

3mo trước

alhamdulillah amiin2x

baby sya npk sihat dia menyusu ok aktif tak da simptom cirit birit muntah atau mngs kah, dia tdr pn ok kcuali nak menyusu tu dia bru nak mngs, sebab ank aku skg ni aku bgi susu formula je bcause susu bdn tak ckup.

sembelit/cirit tak? kalau berlendir most probably ada infection, berdarah sebab ada luka somewhere. kalau tak nampak luka, risau dari dalam. bawa jumpa doktor ASAP ya.

dia brlendir tp tak byk drh tu pn tak byk cuma asal dia meragam atau pksa nak buang angin atau buang najis dia akn mula berdarah

Wslm.. masalah susu kut cuba tukar susu laen or usus dy x elokk

mohon rujuk pada doktor untuk doktor check terus apa masalahnya