Bila paling awal dpt rasa gerakan baby ya? Skrg saya 14w mcm ada rasa tp confuse dgn rasa angin haha

4 Các câu trả lời

Pada usia kehamilan 14 minggu, memang ada yang sudah mula merasai gerakan bayi, tapi ia bergantung kepada beberapa faktor. Biasanya, ibu yang hamil anak pertama mungkin akan merasai gerakan bayi sedikit lambat berbanding ibu yang sudah pernah melahirkan sebelumnya. Rasa gerakan bayi boleh jadi seperti getaran halus, gelembung, atau seperti rasa angin dalam perut. Kebanyakan ibu hamil mula merasai gerakan bayi antara 16 hingga 25 minggu. Kalau awak rasa macam ada sesuatu yang bergerak, kemungkinan besar ia adalah gerakan kecil dari bayi. Seiring dengan bertambahnya usia kandungan, gerakan tersebut akan menjadi lebih jelas dan konsisten. Jangan risau terlalu banyak ya, teruskan pantau dan nikmati setiap detik kehamilan. Kalau ada sebarang keraguan atau rasa tidak selesa, boleh saja rujuk kepada doktor untuk kepastian. Semoga kehamilan awak berjalan lancar dan sihat selalu ya! https://invl.io/cll7hzz

saya sekarang 13w4h, saya kadang2 rasa mcm ade gerakkan baby bile malam saya rehat atau saya dduk

masa first dlu 16w dh rasa yg kedua ni 14w dh rasa .

1st mom 20w. repeat pregnancy 16w