45 Các câu trả lời

sayaa haqitu 3kali ambek darah , hb dokk 10 tuu jaaa . lepas padatu sayaa cubaa pakaii ubat iberet dengan ayaq sunquit suam jaa , ubatt saya makan sebelum tidoq . walaupon kekadang duk minum teh tapi alhamdulillahh hb oke naik jugakk 11.2 . awak cubaa amalkan iberet makan dengan sunquit suam InsyaAllah ♥️

Lepas saya amal iberet dengan sunquick sebelum tidur. Naik banyak laa hb. Even ubat pagi saya banyak skip.

Sya anak first hb12.8.. lepas besalin takde mkn ubat yg d bagi hb11 .. anak ke2 ne hb 13.5.. ada alahan mknan hnya dpt telan maggi n nasi hari2.. tpi stiap kli mkn sya letak limau kasturi kat maggi.. tak tau limau kasturi ne blh naik kn hb atau tak tpi kali ne hb13.5..

TapFluencer

Saya ada talasemia,mmg hb akan low..tapi alhamdulillah bacaan semua 11 keatas..paling rendah pun 10.8..pda hari nak amik hb tu..makan jambu batu dulu sis..and the Seminggu tu, saya banyakkan makan hati ayam and jambu batu..InsyaAllah akan okay🤲🏻

Cuba try jambu batu potong tu. dulu hb saya 9, lps makan jambu batu bnyk2 naik sampai 13.3. Sama juga lepas bersalin, hb turun sampai 5 and pengsan sampai kena drip iron di hospital, and hosp serve jambu batu jugak, and discharge hospital, hb 13

Saya hb rendah juga, saya amalkan pati jus delima, kurma, jambu batu, sayur hijau, setiap kali lepas amek zincofer saya minum air limau. Alhamdulillah naik juga walaupun tak banyak. Coffee saya x amek, teh pon saya kurangkan

Bila makan makanan yang tinggi iron, jarakkan 2 jam dari apa2 caffein (milo/ kopi/ chocolate/teh). Sama jugak bila ambil iron pil. Jarakkan 2 jam. Pil tu makan masa perut kosong baru betul2 penyerapan iron tu dlm badan

cara makan ubat kena jaga juga 2 jam sebelum atau selepas makan elakkan kafein selepas makan ubat , saya amalkan iberet dengan jambu batu hb okay x drop , kalau cara mkn ubt x betul mmg ubat pun x berkesan 😁

set masa jam 8 MKN ubat tmbh darah,1 jam baru MKN nasi elkkn caffeine dahulu lepastu saya makan buah jambu batu selalu tapi selalu makan jambu batu tu tak ada tambah apa apa perisa lah .

TapFluencer

pengalaman sy masa sy pregnant, sy mkn cm biasa. makan sayur, buah, ayam, minum susu dan zincofer dari kk. maintain bacaan hb 13 keatas. elakkan makanan yang manis dan kafein.

sy makan buah delima sis, esp sehari before checkup. pastu sy stop minum teh or anything yg kaffein. pastu timing utk makan ubat tu kena fix, n lg better minum dgn air limau