37 Các câu trả lời

kalau checkup KD mybe dpt scan tiap bulan di KK. cam kk tempat saya scan baby usia 8 minggu, 12minggu, 20minggu, 28minggu.

biasanya kalau ada appt doc je dorang akan scan.

sy scan masa awl2 bukak bukuk je time tu 7weeks.. now dh 18weeks mmg tak scan lg dkt KK.. nurse ckp biasa scan dlm 2 3 kali jd dkt KK

ya normal. sbb biasenye spnjang pregnant dlm2/ 3kali je scan d kk klau tiada mslh, awal pregnant, 2nd trimester / 3rd trimester

xtaula sy bru lg bukak buku pink kk time tu sy dh 23weeks . 🤣 sbb sy bukak kt swasta . first scan mse sy 25weeks brsamaan 6 bln

VIP Member

Kalau ada problem baru ada afew time, mcm saya buka buku 1x pstu ada scan masa 18/19w follow up cyst then nanti repeat lg 28w,

sy stiap 2minggu klinik jumpa dctr nurse .. stiap kali jumpa dctr msti kena scan😘sebab tu sy excited g klinik cek up..

Di kk saya hanya scan 3 kali first, second, third trimester. Mungkin kalau ada problem kene scan bnyak kali

sy dr 12w. sampai 36w nie. rs nya br 3 kali je scan..tp dokter kata dgn sy. 38 nnti ada scan lagi..

first scan 8week sbb alahan teruk.. baru2 ni scan 12week.. doc ckp nnti scan lgi 20week ..

kk tempat sy, 12w dan 30w sahaja dia scan. kita tanya jantina pun doktor senyap je masa scan.

Yg ni betul. Masa 30w tnya gender doc senyap je. Kenapa ek. Last² g private minta utk detail scan skali bru confirm gender. Lps tu mengamdung kali kedua saya tiap² 5 minggu ajak husb g scan. Best sebb masa 27w doc da bgtau gender.

Câu hỏi liên quan