37 Các câu trả lời

saya masa 12 weeks scan kat kk..lepas tu mse 20 weeks,tny doktor nk scan boleh..kenapa nk scan?ade masalah ape..kte tak boleh scan suka2...ade masa2nya...7 bln ke atas baru boleh scan..kalau nk scan juga..pergi klinik swasta.

VIP Member

Sy last checkup 7/7 kata doctr 21/9 lg bru checkup lg .. sy pun ikut je la ape dktr tu ckp .. yg penting baby sihat .Tp rsau juga la bulan 8 x g checkup nnte .. Tp sy sntiasa bdoa mnta pelindungan dr Allah .. harp2 baik je

kk mmg xbyk scan klau Ade problem n jmpe dktor je scan. awl pregnant mse buka buku pink 12w ke atas, pastu 28 week then nti 36 week. klau nk scan byk Kali kena g swasta lah. kk mmg xscan byk Kali klau xde Pape mslah..

kalau gov doc mmg scan dlm beberapa kali je.. ada dlm 2,3x gitu je.. sbb tu ramai akn g scan di swasta juga..😊 setiap bln scan x jdi apa2 pun so jgn risau ye.. kalau hospital private mmg setiap bln dia org scan..

sy scan KK sekali je, time awal2 pregnant, tak silap time nk bukak buku 8/9w centu, kalau KD tak pnh scan, tapi nurse selalu check perut, yg cm dgr jantung baby tu kan. Selebihnya semua sy scan swasta 🥰

dasar pengalaman saya sekrg 26 minggu baru 2 kali scan. pertama masa buka buku, kedua msa minggu keberapa tah. 3hb 8 ni pula baru nak scan. di kk memang jarang depa scan😊

sy mmg setiap kali appointment akan kne jumpa doc sbb mslh HB, setakat ni 22 minggu, 2 kali je bru tak scan n appointment sy 2 minggu sekali sbb doc pantau rapat mslh HB

tempat saya kk, 11minggu, 20minggu, 28minggu, 32minggu.. kali ni kat kk negeri sembilan scan banyak kali seronok rasa, anak first kat kk kuala lumpur.. scan sekali ja

setiap kali ada tarikh appitmnt akan scan dan cek segalanya. tekanan darah, air kncing dan semua yg diperlukn.. so far sy tiap bulan jmpe dr akan scan

saya doc scan masa first buka buku 11w jaa. then dah takda scan, and dapat appointment utk 20w utk second scan di kk awal bulan 8 ni 😅

Câu hỏi liên quan